Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


D.Kedys už pagalbą žadėjo milijoną  
Dienraštis "Kauno diena", 2013 12 06 
Įtariamų Drąsiaus Kedžio bendrininkų byloje vakar valstybės saugomi liudininkai Mindaugas Žalimas ir jo gyvenimo draugė Laura Žiliūtė tvirtino, kad už pagalbą D.Kedys visiems žadėjo po milijoną litų, o būsimoms žudynėms esą pritarė ir Neringa Venckienė.
„Premija" už šūvius?
Vilniaus apygardos teismas vakar nagrinėjo kauniečių Raimundo Ivanausko ir Eglės Barauskaitės bylą. Jie kaltinami kurstę D.Kedį 2009 m. rudenį nužudyti teisėją Joną Furmanavičių, Violetą Naruševičienę, Laimutę Stankūnaitę ir Andrių Ūsą. E.Barauskaitė ir R.Ivanauskas, be D.Kedžio kurstymo, kaltinami dar ir tuo, kad planuojant rengiamų nužudymų detales davė patarimų dėl nužudymų eigos, rado galimą bendrininką, kartu su D.Kedžių aptarinėjo slapstymosi vietas bei atsitraukimo kelius, policijos darbuotojų suklaidinimo taktiką, dalyvavo užtikrinant D.Kedžio slapstymąsi po jo planuojamų nužudymų. Anot prokuratūros, R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė dalyvavo išbandant per nužudymus numatytą naudoti pistoletą su garso slopintuvu ir neperšaunamas liemenes. Valstybės saugomas liudytojas M.Žalimas vakar teisme teigė, kad D.Kedys jam už pagalbą nužudant galbūt su pedofilija susijusius asmenis žadėjo sumokėti milijoną litų. Pinigus esą turėjo perduoti R.Ivanauskas. M.Žalimas pasakojo, kad milijonas buvo žadėtas už šaudymą į minėtus keturis asmenis.
Planą rengė miške
M.Žalimas pasakojo, kad 2009 m., moterims pasakę, esą vyksta pirkti batų, iš tikrųjų jis, D.Kedys ir R.Ivanauskas nuvyko į Marijampolės apylinkes, ten atokioje vietoje, miške, vyras išbandė pistoletą su duslintuvu ir neperšaunamas liemenes. M.Žalimas sakė, kad iki žudynių du kartus lankėsi Policijos departamente ir kalbėjosi su pareigūnais, o iškart po žudynių buvo apklausiamas beveik kiekvieną dieną. „Kaip gyvenote tuos dvejus metus po įvykių?" - liudytojo teiravosi teisėja Daiva Kazlauskienė. M.Žalimas atsakė, kad po žudynių daug bendravo su Policijos departamento pareigūnais, šie ragino nevykti su R.Ivanausku už miesto, į atokias vietas. „Buvote instruktuojamas, kaip elgtis su R.Ivanausku?" - klausė teisėjai. Liudytojas į klausimą atsakė teigiamai. Tuo metu jo draugė L.Žiliūtė į salę, lydima kaukėtų pareigūnų, pati atėjo su kauke - ją nusiėmė tik stojusi liudyti prieš tris kolegijos teisėjus.
Turėjo 6 mln. litų?
M.Žalimas taip pat teisme pareiškė, kad, bendraudamas su D.Kedžių ir jam esą padėjusiais E.Barauskaite ir R.Ivanausku, buvo informuotas, jog žudynėms pritaria ir D.Kedžio sesuo, tuometė Kauno apygardos teisėja N.Venckienė. Jis taip pat dėstė, kad D.Kedys užsiminė turintis 6 mln. litų, kurie bus skirti pragyvenimui po žudynių. „Jis sakė, kad turi 6 mln. litų, kuriuos paslėps audinių kailiuose, parduos butą, o gautus pinigus perduos man, - šie pinigai bus pragyvenimui po žudymų", - teisme kalbėjo liudytojas. Tačiau M.Žalimas pripažino, kad vėliau su pareigūnų pritarimu tris krepšius su pinigais nuvežė į sodo namelį, kur turėjo slapstytis D.Kedys. Bet ar ten buvo pinigai, jis esą nežiūrėjo.
Kurstymu kaltina N.Venckienę
Liudytoja L.Žiliūtė pasakojo, kad su R.Ivanausku ir E.Barauskaite, kurie taip pat buvo pora, ji ir M.Žalimas draugiškai bendravo. Iki tragiškų įvykių Kaune poros buvo pažįstamos maždaug metus. Moteris taip pat patvirtino M.Žalimo pasakojimą apie 2009 m. įvykusį porų susitikimą, per kurį vyrai esą išėję pirkti batų ilgam laikui dingo. Iš savo gyvenimo draugo M.Žalimo L.Žiliūtė esą sužinojo, kad D.Kedys neva ruošiasi žudyti tuos, kas skriaudžia vaikus. Liudytoja minėjo tuo metu girdėjusi J.Furmanavičiaus, L. Stankūnaitės, V.Naruševičienės pavardes. L.Žiliūtės teigimu, nužudyti buvo planuota ir tuometį Kauno apygardos teismo pirmininką Albertą Milinį. Kad esą dukra tvirkinama, D.Kedys sužinojo iš paties vaiko ir sesers N.Venckienės. „Nori padaryti teisingumą. Aš pasakiau, kad esu prieš tokius dalykus", - prisiminė liudytoja. M.Žalimas draugei guodėsi, kad gal tos aistros nurims. Vėliau pasakė, jog čia viskas rimtai, tada moteris patarė tai pranešti teisėsaugai. M.Žalimas pasakė, kad Policijos departamente dirba jo giminaitis Algirdas Stončaitis. M.Žalimas draugei pasakojo, jog A.Stončaitis Policijos departamente Vilniuje jį priėmė ir jis esą pranešė apie žudynes raštu, tačiau kopijos neturi, nes tą rasta pasiėmė A.Stončaitis, L.Žiliūtė tai pat yra davusi parodymus, kad supratęs, jog žudynės tikrai įvyks, jų išvakarėse, 2009 m. spalio 4 d., jos akivaizdoje M.Žalimas skambino Policijos departamento pareigūnui ir sakė, kad yra svarbios informacijos. Vėliau jis nuvyko susitikti su pareigūnais. Žiūrint televizijos laidą moteriai draugas pasakė, kad tai yra pareigūnas, su kuriuo jis bendravo. Ekrane buvo užrašas, jog tai - Tomas Ulpis. Pasak liudytojos, departamento pareigūnai taip pat įspėjo M.Žalimą, kad jis nebendrautų su Kauno policija, taip pat ragino, jog niekam nepasakotų, kad anksčiau su jais bendravo, esą jam pačiam gali blogai baigtis.
Kaltinamieji pedofilija - išteisinti
R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė anksčiau teisme neigė savo kaltę, neigė kurstę draugą žudyti ir padėję išbandyti ginklą. Jau mirusio kauniečio D.Kedžio galimiems bendrininkams aukų artimieji teisme pateikė civilinius ieškinius. Bendra jų suma siekia beveik 1,5 mln. litų. 2009 m. spalio 5 d. Kaune važiuojantis į darbą J.Furmanavičius nušautas iš viso aštuoniais šūviais, automobiliui užblokavus kelią. V.Naruševičienė nužudyta tą pati rytą savo namų tarpduryje šešiais septyniais šūviais. Visus minėtus asmenis D.Kedys kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą. Tačiau dėl pedofilijos teistas vienintelis A.Ūsas, jį teismas visiškai išteisino. 2010 m. balandį prie Kauno marių negyvas rastas D.Kedys, tų pačių metų birželį - A.Ūsas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas