Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


Atskleidė kraupius D.Kedžio planus  
Asta Kuznecovaitė, Dienraštis "Lietuvos rytas", 2013 12 06 
Svarbus liudytojas tikino, kad drįso prabilti išgirdęs pareigūno grasinimus
„Baigsi kaip Andrius Ūsas, paspringsi kaip Drąsius Kedys“, – tokius grasinimus iš Policijos departamento pareigūnų tvirtino girdėjęs Kauno žmogžudysčių bylos liudytojas Mindaugas Žalimas. M.Žalimas ir jo draugė Laura Žiliūtė vakar liudijo Vilniaus apygardos teisme, kuriame nagrinėjama D.Kedžio bendrininkų Raimondo Ivanausko ir Eglės Barauskaitės baudžiamoji byla. Pasak liudytojo, D.Kedžio planus nužudyti mažiausiai šešis žmones rėmė nuo teisėsaugos pasprukusi jo sesuo Neringa Venckienė. Tuometė teisėja aiškino, kad jis žudys ne žmones, o velnius. Kraupų planą įgyvendinti esą padėjo ir jos vyras advokatas Aidas Venckus. „D.Kedys sakė, kad jo svainis yra dirbęs Organizuoto nusikalstamumo tyrimo tarnyboje, tad viską žino: kada Jonas Furmanavičius išvažiuoja iš namų, nes jį seka“, – kalbėjo liudytojas, kuriam 2009 metų spalio 5 dieną įvykdytose žmogžudystėse buvo numatytas svarbus vaidmuo.
Sulaukė netikėtų svečių
M.Žalimas su R.Ivanausku susipažino 2004-ųjų pabaigoje arba 2005-ųjų pradžioje. Dar po metų R.Ivanauskas jį supažindino su D.Kedžiu. „R.Ivanauskas buvo draugas, o D.Kedys – pusiau draugas“, – santykius su šios istorijos veikėjais apibūdino M.Žalimas. 2009 metų pirmąjį rugsėjo sekmadienį tuomet jau Vilniuje su L.Žiliūte gyvenęs M.Žalimas sulaukė netikėtų svečių. Iš anksto neįspėję pas jį atvažiavo R.Ivanauskas, E.Barauskaitė ir D.Kedys. Garliaviškis į namus neužėjo, liko laukti prie automobilio. Moterys liko namie, o vyrai išvažiavo. „R.Ivanauskui reikia batų“, – tokia oficiali išvykimo priežastis buvo pasakyta L.Žiliūtei.
Išvardijo būsimas aukas
„Palik namie telefonus“, – prieš pat išeinant M.Žalimui paliepė R.Ivanauskas. Tik vėliau vyras suprato, kodėl to jo buvo prašoma, – svečiai ketino aptarti žmogžudysčių planus ir bijojo, kad gali būti sekami. Išvažiavus už miesto D.Kedys atvirai papasakojo, ką planuoja žudyti – teisėją J.Furmanavičių, savo buvusią sugyventinę Laimutę Stankūnaitę, jos seserį Violetą Naruševičienę, A.Ūsą ir mistinį Aidą. O vėliau, kai aistros dėl žmogžudysčių aprims, Kauno nusikaltėlių šulą Saulių Velečką ir tuometį Kauno apygardos teismo pirmininką Albertą Milinį. Aukų kūnus D.Kedys planavo sudėti į mikroautobusą, apklijuotą „Kauno kelių“ lipdukais, ir jį palikti daugiabučio namo kieme, kad žmonių palaikai būtų rasti tik tada, kai pradės pūti.
Už pagalbą – milijonas
Pirminiuose D.Kedžio planuose M.Žalimui buvo skirtas tiesioginio pagalbininko vaidmuo – jie turėjo kartu žudyti. Tačiau vėliau, kai vyrai suprato, kad D.Kedys blogai orientuojasi sostinėje ir vienas niekaip nepasieks jos pakraštyje esančio sodo namelio, kuriame ketino slėptis, persigalvota. M.Žalimas jo turėjo laukti Marijampolėje ir kitu automobiliu atvežti į Pavilnį. Tą patį vakarą trijulė nuvažiavo į sodo namelį, kuriame po žmogžudysčių turėjo pasislėpti D.Kedys, į Marijampolę, iš kurios jį turėjo paimti M.Žalimas, miške išbandė D.Kedžio turimą pistoletą ir neperšaunamąsias liemenes. Turtais aplinkiniams visada pasigirti mėgęs D.Kedys nesikuklino ir šįkart. Jis M.Žalimui pasigyrė turįs ginklų, granatų, šešis milijonus litų, taip pat sakė planuojantis parduoti butą. Už pagalbą atsikratant tariamų pedofilų jis M.Žalimui pažadėjo milijoną litų.
E.Barauskaitė prašė padėti
Aptarę visus planus, vyrai grįžo į M.Žalimo namus. R.Ivanauskas užėjo į į butą, D.Kedys liko laukti. „Aš visą tą laiką nervinausi, skambinau, o jis neatsiliepė, tačiau Eglė išliko rami. Sako, gal kavos vyrai išgerti nuėjo“, – ilgas laukimo valandas, kai negalėjo susisiekti su Mindaugu, vakar teisme prisiminė L.Žiliūtė. Moteris mano, kad E.Barauskaitė žinojo, kas planuojama. Tą patį teigė ir M.Žalimas. „Minde, matai, kas darosi, turėsi padėti“, – E.Barauskaitės žodžius, pasakytus jam prieš svečiams išvykstant, citavo liudytojas. E.Barauskaitė, pasak M.Žalimo, dalyvavo ir paskutiniame jų pokalbyje, kuriame dar kartą buvo aptariamos visos kraupaus nusikaltimo detalės. „Ji viską žinojo, turėjo savo nuomonę“, – E.Barauskaitės teisme pateiktą vyro engiamos moters įvaizdį neigė M.Žalimas.
Kreipėsi į policiją
M.Žalimas iškart netikėjo, kad D.Kedys apie žmogžudystes kalba rimtai. „Jis karštakošis, įpykęs, be to, apsinešęs, pakalbės ir nustos“, – išvykus kauniečiams savo draugei kalbėjo liudytojas. Kad planai rimti, jis suprato sulaukęs R.Ivanausko skambučio. Po akių operacijos ligoninėje gulintis vyras liepė jam važiuoti į Kauną paimti D.Kedžio daiktų. Tarp į tris krepšius sukrauto D.Kedžio turto buvo ne tik patalynė, drabužiai, batai, bet ir kompaktinės plokštelės su jo mėgstama rusiška muzika, cigarečių, keli buteliai degtinės. Parvežęs į Vilnių būsimo žmogžudžio daiktus M.Žalimas nuėjo į Policijos departamentą pas savo motinos sesers vyrą Algirdą Stončaitį. Šis į susitikimą pakvietė Tomą Ulpį. Liudytojas teigė ne tik papasakojęs pareigūnams viską, kas jam žinoma, bet ir įteikęs porą savo paties ranka rašytų lapų. Dabar Vilniaus miesto apylinkės teisme teisiami pareigūnai neigia gavę iš M.Žalimo raštišką pasakojimą, o jo suteiktą informaciją policijos generalinio komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas pavadino „kaip per Mėnulio pilnatį“.
Griežtai paliepė tylėti
Prieš spalio 5-ąją M.Žalimas pareigūnus sako įspėjęs dar kartą, tačiau jo suteikta informacija jie susidomėjo tik po J.Furmanavičiaus ir V.Naruševičienės nužudymo. Vyras į Policijos departamentą buvo raginamas atvykti beveik visą savaitę, pareigūnai tikėjosi iš jo sužinoti, kur yra D.Kedys, tačiau jis nesirodė ir neskambino. Rezultatų nedavė ir namelyje surengta pasala. „Tada jie man liepė tylėti ir nieko nepasakoti, kad pas juos buvau atėjęs. Jei į apklausą kviestų Kauno pareigūnai, liepė apie tai juos informuoti“, – kalbėjo M.Žalimas. Jis tvirtino, kad pareigūnai jam kartą pagrasino, jog jo laukia A.Ūso likimas. Prabilti vyras pasiryžo tik tada, kai jam buvo pareikšti įtarimai dėl Baltarusijos piliečio sumušimo. M.Žalimas kaltas nesijautė. „Vitalijui Vitkovskiui pasakiau, jog man pareiškė įtarimus, klausiau, ar įmanoma, kad kas nors įsikištų iš aukščiau ir pažiūrėtų bylą. Jis pažadėjo pasidomėti, bet kitą kartą pasakė, jog niekas padėti negalės. Pasakiau, kad tuomet papasakosiu spaudai apie žudynes, o jis man pagrasino: „Užspringsi skrandžio turiniu, kaip ir tavo draugelis D.Kedys.“ Pasidarė tikrai nejauku, todėl nusprendžiau paviešinti“, – kalbėjo M.Žalimas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas