Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įtaka visuomenei


Teismas imasi Lietuvos istoriją niekinusių laidų likimo  
Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2013 12 02 
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) teismuose turės aiškintis, ar pagrįstai sustabdė rusiškų laidų retransliacijas per Pirmąjį Baltijos kanalą (PBK). Į teismą kreipėsi PBK valdanti bendrovė „BMA LT“.
„Taip, jie į teismą kreipėsi lapkričio pabaigoje dėl LRTK sprendimo galiojimo panaikinimo. Jie taip pat paprašė teismo taikyti užtikrinimo priemones – sustabdyti šio sprendimo galiojimą, iki kol teismas išnagrinės ginčą“, – DELFI sakė LRTK teisininkas Viktoras Popandopula.
Vilniaus apygardos administracinis teismas LRTK sprendimo nesustabdė, dėl to BMA su atskiruoju skundu kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. Minėtas skundas bus nagrinėjamas šią savaitę.
„Jei Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atskirąjį skundą patenkins, tai reikš, kad PBK galės transliuoti programą iš Maskvos iki įsigalios teismo sprendimas“, – aiškino V. Popandopula.
Pasak teisininko, LRTK sprendimas nebuvo sankcija – sankciją taikė atitinka Latvijos taryba. „Mūsų sprendimas buvo skirtas apginti savo informacinę erdvę nuo piktybiškos kryptingos informacijos“, – sakė V. Popandopula.
Draudimas PBK retransliuoti rusišką produkciją turėtų baigtis sausio 14-tą dieną.
DELFI primena, kad PBK parodė laidą „Žmogus ir įstatymas“, kurioje niekino Sausio 13-osios kovotojus. LRTK teigimu, laidoje buvo paskleista neapykantą kurstanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių ir niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas.
Įsiplieskus šiam skandalui, Jolanta Butkevičienė nusprendė atsistatydinti iš PBK kanalą valdančios bendrovės „BMA LT“ generalinės direktorės pareigų.
Po LRTK sprendimo laikinai stabdyti rusiškos kanalo produkcijos retransliavimą, Vilniaus apygardos administracinis teismas trims mėnesiams sustabdė PBK retransliavimą Lietuvos teritorijoje.
Šiuo metu PBK televizija transliuoja tik europietišką produkciją ir perka naują produkciją Lietuvos rinkai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas