Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


Vilnius ieško idėjų  
Danutė Ramoškevičiūtė, Dienraštis "Lietuvos žinios", 2006 06 12 
Ką daryti, kad Vilnius išliktų unikalus ir įdomus, kad jo savitumo neužgožtų standartinės dėžutės? Kaip sutvarkyti viešąsias erdves? Šie ir daugybė kitų klausimų iškilo savivaldybės įmonės "Vilniaus planas" specialistams, rengiantiems miesto bendrojo plano sprendinius. Atsakymo imta ieškoti tarp kolegų..
Vilniaus savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos iniciatyva buvo suorganizuotos kūrybinės dirbtuvės „Vilniaus centro plėtra". Jų tikslas - įtraukti miesto architektus (vėliau ir kitų sričių specialistus) į plėtros planų kūrimą.
Būtina tartis
Miesto plėtros departamento direktoriaus Lino Naujokaičio teigimu, kuriant miestą negali būti vienadienių sprendimų ir būtina turėti ilgalaikę, nuosekliai įgyvendinamą viziją. „Miestas - vientisas organizmas, jo negalima kurti dalimis ar skirstyti į prioritetinius ar antrarūšius rajonus. Vilniaus plėtros planuose ir miesto centras, ir periferiniai rajonai turi būti laikomi lygiaverčiais", - teigė pareigūnas. „Architektai pirmą kartą turi galimybę tiesiogiai prisidėti prie miesto plėtros planavimo ir išsakyti savo vizijas, nes anksčiau jiems tekdavo taikstytis prie jau nustatytų reikalavimų ar post factum situacijų", - sakė Lietuvos architektų sąjungos valdybos narys Gintaras Čaikauskas. Pasak jo, darniai miesto plėtrai svarbus savivaldybės, investuotojų ir architektų sutarimas, leidžiantis kartu kurti idėjas, kurios, net jei šiandien atrodo nerealios, gali būti sėkmingai įgyvendintos ateityje.
Pasiūlymai
Vienuolika kūrybinių grupių pasiūlė idėjų, kaip formuoti pagrindinių miesto trasų įvaizdį, transporto arterijas, sostinės reprezentacines vietas, sporto ir kultūros objektus, kaip į miesto centrą integruoti tramvajaus liniją, didelius pastatus, pateikė miesto parkų ir viešųjų erdvių, kultūros vertybių apsaugos ir naudojimo kūrybinių siūlymų. Ne viena kūrybinė grupė pabrėžė upę kaip galimą naują miesto ašį, aplink kurią turėtų virti gyvenimas. Kiti siūlė naują miesto centrą formuoti apie Lukiškių aikštės - Tauro kalno - Tautos namų ašį. Treti pabrėžė, kad būtina ryškinti Savanorių prospektą, juolab jei pavyks pasistūmėti dvimiesčio idėjos įgyvendinimo link. Dar kiti pasiūlė iš esmės naujų idėjų: „Manau, reikia atsiriboti nuo ašių ir iškilmingų vietų akcentavimo. Miestas - struktūrų junginys, savotiška ekosistema. Reikia rasti ryšį tarp atskirų miesto zonų", - mano architektas Marius Šaliamoras.
Pasiteisino
„Iniciatyva įtraukti miesto kūrėjus į Vilniaus ateities kūrybą pasiteisino. Džiugu, kad kūrybinių dirbtuvių dalyviai sugebėjo naujai pažvelgti į miesto plėtros perspektyvą ir pateikė originalių sprendimų", - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas. „Jaučiame atsakomybę už tai, koks bus mūsų miestas. Norime, kad jis būtų plėtojamas sistemingai, o ne fragmentiškai. Todėl stengėmės pateikti racionalių, tęstinumą išlaikančių, bet nenuobodžių idėjų, kurios, tikimės, bus įgyvendintos", - vylėsi Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Kęstutis Pempė. Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas" vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis sakė, kad tampa aišku, jog reikia aktyvinti miesto centrą arba planuoti naują. „Panašiai, kaip susiformavo savotiškas centras prie „Akropolio" Šeškinėje, turime galvoti apie naują miesto centrą. Taip pat jau seniai aišku, kad būtina planuoti, kaip į miesto gyvenimą įtraukti upę, su kitais rajonais sujungti Savanorių prospektą", - kalbėjo architektas. Originaliausių idėjų autoriai buvo apdovanoti.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas