Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Apskrities valdininkų interesai


Subliuško STT tyrimas: prokurorai nuplovė A. Romanovskio mundurą  
Dainius Sinkevičius, Mindaugas Jackevičius, Portalas "Delfi"", 2013 11 12 
Subliuško dar vienas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimas – su atrankiais tampytam ir areštinėje kurį laiką praleidusiam lobistui Andriui Romanovskiui panaikinti įtarimai dėl papirkimo.
A. Romanovskis 2012 m. vasarą buvo sulaikytas tiriant vadinamąją Seimo nario Vito Matuzo bylą. Jį sulaikė STT agentai. Lobistas buvo suimtas ir už grotų praleido 25 paras. Jis įtartas su dviem bendrininkais V. Matuzui davęs 55 tūkst. litų kyšį.
Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Robertas Diksa DELFI patvirtino, kad A. Romanovskiui įtarimai dėl papirkimo jau panaikinti.
„Jo atžvilgiu nutrauktas ikiteisminis tyrimas, nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių jo kaltę“, – DELFI sakė prokuroras. Pasak prokuroro, šis priimtas nutarimas dar nėra įsiteisėjęs, jį galima skųsti aukštesniam prokurorui ar teisėjui.
Taip pat priimtas nutarimas nutraukti tyrimą dėl V. Matuzo galimo kyšininkavimo – ikiteisminio tyrimo metu jam įtarimai taip ir nebuvo pareikšto. Tiesa, prokurorai jau baigia tyrimą, kurioje V. Matuzas tebėra įtariamasis – jo byla bus perduota į teismą.
„Ši byla jau finišo tiesiojoje“, – patikino R. Diksa.
A. Romanovskis: prieš mane taikė sovietinę tardymo metodiką
„Džiaugiuosi, kad mano nekaltumas buvo patvirtintas – apie tai kalbėjau nuo pirmos minutės. Džiaugiuosi, kad prokuroras turėjo drąsos tą patvirtinti“, – DELFI sakė A. Romanovskis.
Jis prisiminė areštinėje praleidęs 25 dienas. Po pusantrų metų A. Romanovskis pagaliau atgaus kompiuterį ir mobilųjį telefoną.
„Prieš mane buvo taikomos tam tikros tardymo technikos, man buvo daromas aiškus spaudimas per viešumą, įkalinimą, tardymus, kad prisipažinčiau tai, ko nepadariau. Mane ragino, įvairiausiais būdais siūlė prisipažinti, siūlė „pagelbėjimus“, kaip prisipažindamas būčiau atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės ir visos mano problemos baigtųsi. Prieš mane taikė sovietinę tardymo metodiką“, – kalbėjo lobistas.
A. Romanovskis aiškina, kad pateikus įtarimus, buvo sustabdyta jo lobisto licencija, tad su dalimi klientų teko nutraukti sutartis.
A. Romanovskis – vienas aktyviausių oficialiai veikiančių Lietuvos lobistų. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos skelbiamoje ataskaitoje už 2010 metus nurodoma, kad jis lobizmu užsiėmė bent dėl 14 įvairių teisės aktų. Tarp jų – Visuomenės informavimo, Politinių partijų r politinių kampanijų finansavimo bei finansavimo kontrolės, Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių, Akcizų, Alkoholio ir Tabako kontrolės įstatymai.
Apie jam palankų sprendimą A. Romanovskis paskelbė ir socialiniame tinkle „Facebook“.
„Esu laisvas ir laimingas žmogus, kuris nesugebėjo sutvardyti emocijų, kai ši žinia mane pasiekė iš garbingo mano gynėjo advokato Lideikos lūpų. Sunku išreikšti savo dėkingumą žmonėms - šeimai, draugams, bendradarbiams ir šiaip visiems žmonėms, kurie nuo pat pirmos minutės tikėjo manim ir man padėjo. Dėl vieno dalyko aš ramus – ačiū Dievui aš Jų nenuvyliau“, – rašo A. Ramanovskis.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas