Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Klaipėdos valdininkų interesai


"Microsoft" perka "Nokia" mobiliųjų telefonų verslą  
Dienraštis "Lietuvos žinios"", 2013 09 04 
Billo Gateso įkurta informacinių technologijų lyderė „Microsoft“ sumokės už garsiausią Suomijos mobiliųjų telefonų milžinę "Nokia" 5,4 mlrd. eurų (18,7 mlrd. litų). Įsigijimo procedūra bus baigta 2014 metų pradžioje, kai 32 tūkst. „Nokia“ darbuotojų bus perkelti į „Microsoft“. Sandorį dar turi patvirtinti „Nokia“ akcininkai. "Nokia" grumiantis su varžovais "Samsung" ir "Apple", "Microsoft" buvo kritikuojama, kad per lėtai juda į mobiliųjų telefonų rinką. „Tai drąsus žingsnis į ateitį. „Nokia“ įsigijimas naudingas tiek „Microsoft“, tiek suomių bendrovei. Jis naudingas ir bendrovių darbuotojams, akcininkams bei paprastiems vartotojams“, - sakė „Microsoft“ generalinis direktorius Steve'as Ballmeris. „Microsoft“ iš „Nokia“ taip pat perims jos turimus patentus ir internetu pasiekiamų žemėlapių paslaugas. Paskelbus apie sandorį „Nokia“ akcijų vertė pašoko 45 procentais.
Reaguoja į pokyčius
Billo Gateso įkurta „Microsoft“ bendrovė yra viena iš informacinių technologijų gigančių. Jos dominavimui rinkoje iškilo pavojus, kai vartotojai vietoj stacionarių ir nešiojamųjų kompiuterių pradėjo dažniau naudotis išmaniaisiais telefonais bei planšetiniais kompiuteriais. Kritikų teigimu, „Microsoft“ per lėtai pradėjo reaguoti į pokyčius informacinių technologijų rinkoje. Ji neapskaičiavo augančios išmaniųjų mobiliųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių paklausos. Praėjusiais metais „Microsoft“ pradėjo gaminti planšetinius kompiuterius, tačiau jie nesulaukė didelio vartotojų susidomėjimo. Tai netenkino bendrovės vadovų ir jie nusprendė keisti strategiją – konkuruoti mobiliųjų telefonų rinkoje. „Išmanieji mobilieji telefonai tampa vis populiaresni visame pasaulyje. Jie turi milžinišką potencialą. Pastaraisiais metais išmaniųjų mobiliųjų telefonų gamyba buvo „Microsoft“ Achilo kulnas“, - sakė konsultacinės bendrovės „Frost & Sullivan“ generalinis direktorius Manojus Menonas. Jis mano, kad pakeisdama strategiją „Microsoft“ daug išloš. „Microsoft“ labai naudinga įsigyti "Nokia", nes jai atsiveria naujos konkurencinės galimybės mobiliųjų telefonų rinkoje“, - pridūrė M.Menonas.
Mažėjo pardavimas
„Nokia“ ilgus metus buvo mobiliųjų telefonų rinkos lyderė, tačiau pastaruoju metu jos produkcijos pardavimas smarkiai krito. Per ketvirtį "Nokia" pardavė 53,7 mln. mobiliųjų telefonų, 27 proc. mažiau negu pernai. Vis dėlto „Nokia“ galėjo džiaugtis augančiu išmaniųjų mobiliųjų telefonų pardavimu. „Microsoft Windows“ operacinę sistemą naudojantys išmanieji „Lumpia“ sulaukė didelio vartotojų susidomėjimo. Šių telefonų pardavimas nuolat augo ir davė bendrovei didelį pelną. „Microsoft Windows“ operacinė sistema „Nokia“ mobiliajame telefone puikiai veikia. Ji patraukli vartotojams, nes daugelis ją naudoja savo kompiuteriuose. Tai turėtų tapti svarbiausiu „Microsoft“ koziriu konkuruojant mobiliųjų telefonų rinkoje“, - sakė M.Menonas. „Nokia“ taip pat paskelbė ir apie pokyčius bendrovės vadovybėje. Iš bendrovės vadovo pareigų atsistatydins anksčiau „Microsoft“ dirbęs Stephenas Elopas. Jis taps viceprezidentu įrenginiams ir paslaugoms. Kol bus surastas naujas vadovas, bendrovei „Nokia“ laikinai vadovaus direktorių valdybos pirmininkas Risto Siilasmaa. Užbaigus sandorį S.Elopas turėtų pereiti dirbti į „Microsoft“. Vadovybė keisis ir „Microsoft“ bendrovėje. Dabartinis jos vadovas S.Ballmeris paskelbė, kad per artimiausius dvylika mėnesių pasitrauks iš pareigų.
Mobiliųjų telefonų pardavimas pasaulyje (2013 metų antras ketvirtis)
Gamintojas
Parduota telefonų (mln.)
Rinkos dalis
„Samsung“
107,5
24,7%
„Nokia“
60,9
14%
„Apple“
31,9
7,3%
LG
17
3,90 %
ZTE
15,2
3,50 %
Kiti
202,3
46,50 %

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas