Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ūkio banko viražai


Ar galima per dieną tapti milijonieriumi? Jei tai susiję su V. Romanovu – turbūt  
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2013 08 08 
Kaunietis Nerijus Lukaitis per vieną dieną tapo žmogumi, pretenduojančiu į milžinišką pinigų sumą – daugiau nei 5 mln. litų. Potencialiu milijonieriumi jį pavertė ne laimėjimas loterijoje, o batalijos dėl Vladimiro Romanovo verslo imperijos likučių.
N. Lukaitis teisme siekia faktinės bendrovės „Diena Media News“ (DMN), valdančios laikraščiuis „Kauno diena“, „Klaipėda“ ir „Vilniaus diena“, kontrolės. Stambiu DMN kreditoriumi jis tapo po to, kai mokesčių rojuje registruota kompanija jam lengva ranka perleido teisę į 5 mln. Lt, kuriuos ofšorinė kompanija nurodo paskolinusi didžiausiai DMN akcininkei, bendrovei „Baltic Media Holding“.
Mokesčių rojaus įmonė milijoninės skolos išsižadėjo per kelias dienas
DELFI turimais duomenimis, gegužės 6 d. N. Lukaitis kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, reikalaudamas „Baltic Media Holding“ iškelti bankroto bylą. Reikalavimo priežastis – 5,113 mln. Lt skola, į kurią teises kauniečiui esą perleido mokesčių rojuje, Nevio saloje, registruota kompanija „PrimeField Capital Ltd.“.
Savo ieškinyje N. Lukaitis nurodo, esą „PrimeField Capital Ltd.“ nuo 2011 m. lapkričio 21 d. iki 2012 m. kovo 30 d. „Baltic Media Holding“ atliko eilę avansinių mokėjimų už bendrą 5,113 mln. Lt sumą. Sykiu kaunietis nurodo, kad teisės į šią skolą mokesčių rojuje registruota kompanija išsižadėjo praėjus vos kelioms dienoms po paskutiniojo avansinio mokėjimo.
„2012-04-02 reikalavimo teisių perleidimo sutartimi aš, Nerijus Lukaitis, įgijau teisę reikalauti iš UAB „Baltic Media Holding“ aukščiau nurodytų sumokėtų lėšų grąžinimo“, - teigia N. Lukaitis.
Prašo girdėto bankroto administratoriaus
Verslininkas nurodo šių metų kovo 18 d. pareikalavęs šią skolą grąžinti per 7 kalendorines dienas. Nesulaukęs teigiamo atsakymo, vyriškis reikalauja „Baltic Media Holding“ iškelti bankroto bylą. Be to, jis siekia, kad teismas areštuotų „Baltic Media Holding“ valdomas DMN akcijas.
„Baltic Media Holding“ bankroto administratoriumi N. Lukaitis prašo paskirti Aurimo Valaičio vadovaujamą bendrovę „Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras“. Apie šios bendrovės santykius su V. Romanovo imperija DELFI jau rašė.
V. Romanovo pėdsakų netrūksta
Batalijose dėl DMN kontrolės ryškėja V. Romanovo pėdsakai. Teisę į 5,113 mln. Lt skolą N. Lukaičiui perleidusi ofšorinė kompanija „PrimeField Capital Ltd.“ figūravo Ūkio banko imperijos versluose. Pavyzdžiui, ji dalyvavo su V. Romanovu siejamos Bosnijos ir Hercegovinos kasyklos „Rudnik Boksita“ valdyme ir buvo pagrindine šios bendrovės akcininke.
Yra ir daugiau bendrų vardiklių. „PrimeField Capital Ltd.“ tiesiogiai dalyvavo Kaune registruotos bendrovės „Prime Field Holding“ valdyme. Registrų centro DELFI pateiktais duomenimis, 2011 m. gruodžio 20 d. „PrimeField Capital Ltd.“ šios bendrovės kontrolę perėmė iš kitos Nevyje registruotos ofšorinės kompanijos „NorEx Projects Inc.“. Registrų centrui „Prime Field Holding“ pateiktais duomenimis, abi mokesčių rojaus įmonės registruotos tuo pačiu adresu.
O minėtoji „NorEx Projects Inc.“ V. Romanovo imperijoje taip pat sukosi. 2010 m. spalį pranešta, kad Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG) su šia įmone sudarė sporto televizijos „Sport1“ akcijų pardavimo sutartį.
Ir tai dar ne viskas. Registrų centro DELFI pateiktais duomenimis, „Prime Field Holding“ kontrolę praėjusių metų gegužės 31 d. „PrimeField Capital Ltd.“ perleido Kaune, tuo pačiu adresu, kaip ir ŪBIG, registruotai kompanijai „First partneriai“. Ši bendrovė figūravo DELFI aprašytoje istorijoje, kurioje per eilę ofšorinių kompanijų ir kelias lietuviškas įmones į Lietuvą atplaukė ir čia pat po mokesčių rojus išsivaikščiojo milžiniška pinigų suma – apie 26 mln. Lt.
Registrų centro DELFI pateiktais duomenimis, „Baltic Media Holding“ šiuo metu valdo 50,15 proc. DMN akcijų. Tarp smulkesnių akcininkų – artima V. Romanovo bendražygė, buvusi ŪBIG valdybos pirmininkė Angelė Dementavičiūtė.
Milijonų kelionių aiškinti nenori
DELFI pavyko susisiekti su teisę į 5,113 mln. Lt įgijusiu N. Lukaičiu. Tačiau kaunietis nepanoro paaiškinti, kokiomis sąlygomis perėmė teisę į šią skolą ir už ką tiksliai „Baltic Media Holding“ jam skolinga.
„Yra tokia skolelė. Bet, aš galvoju, kol teismai vyksta, nieko nenorėčiau komentuoti“, - DELFI teigė N. Lukaitis.
Paklaustas, ar pažįsta A. Dementavičiūtę, pašnekovas to nei patvirtino, nei paneigė. „Ką aš pažįstu, ko aš nepažįstu, su kuo aš bendrauju – mes tarpusavyje išsispręsime viską, tada ir žiūrėsim“, - reziumavo N. Lukaitis.
DELFI primena, jog neseniai paskelbta tarptautinė V. Romanovo paieška. Ūkio banko imperijos kūrėjas nurodo esantis Rusijoje. V. Romanovas įtariamas didelės vertės banko turto iššvaistymu.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas