Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ūkio banko viražai


Ūkio banko uždarymas nebekelia nepasitikėjimo?  
Portalas alfa.lt", 2013 05 17 
Gyventojų požiūris į visuomenės institucijas, kuriomis verta pasitikėti, kuriomis ne, kelintą mėnesį lieka nepakitęs, tačiau balandį sugrįžo kovą kritęs pasitikėjimas šalies komerciniais bankais. Šiuo metu jis yra toks, koks buvo prieš Ūkio banko uždarymą.
Per mėnesį nuo kovo mėnesio apklausos 8 procentiniais punktais ūgtelėjo pasitikėjimas komerciniais bankais ir Lietuvos banku (7 procentiniais punktais). 4 procentiniais punktais padaugėjo pasitikinčiųjų žiniasklaida.
Apklausos duomenimis, pasitikėjimas bankais, kritęs kovo mėnesį, vėl atsitiesė iki buvusio prieš Ūkio banko uždarymą lygio. Finansų ekspertai Eltai yra sakę, kad visuomenės pasitikėjimo šia institucija kritimas gali būti tik trumpalaikė reakcija į įvykius, susijusius su Ūkio banku, ir kad sėkmingas šio banko pertvarkymas pasitikėjimą finansų sistema didins.
Balandį patikimomis laikomos beveik tos pačios institucijos, nuolat pirmavusios visuomenės nuomonės apklausose. Labiausiai patikimomis valstybės institucijomis viešosios nuomonės apklausos dalyviai balandžio mėnesį įvardijo devynias institucijas. Tradiciškai pirmieji - ugniagesiai gelbėtojai. Pasitikį Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba teigė 89 proc. respondentų.
Su mažesniais, bet vis tiek aukštais, pasitikėjimo procentais toliau rikiuojasi Bažnyčia, krašto apsauga Prezidento institucija. Šioms trims įstaigoms palankumą rodo 66 proc. respondentų. Konstituciniu Teismu pasitiki 58 proc., Lietuvos žiniasklaida - 56 proc., policija - 53 proc., "Sodra" - 51 proc. ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba -50 proc. respondentų.
Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" naujienų agentūros ELTA užsakymu balandžio 16-26 dienomis atliktos apklausos duomenimis, kiekviena šių institucijų pasitikėjo daugiau nei pusė suaugusių šalies gyventojų.
Dar dviem institucijomis gyventojai daugiau pasitikėjo nei nepasitikėjo - Lietuvos banku ir Valstybės saugumo departamentu.
Labiausiai - du trečdaliai- šalies gyventojų balandžio pabaigoje nepasitikėjo Seimu - 67 proc.
Dar šešiomis institucijomis nepasitikėjo daugiau nei pusė apklaustųjų: teismais - 64 proc., muitine, komerciniais bankais po 61 proc., prokuratūra - 59 proc., Vyriausybe -51 proc., savivaldybėmis - 50 proc.
Per tą patį laiką labiausiai sumažėjo pasitikinčių profsąjungomis- 5 procentiniais punktais, savivaldybėmis - 4 procentiniais punktais bei Bažnyčia - 3 procentiniais punktais.
Apklausa vyko 2013 m. balandžio 16-26 dienomis. Apklausta 1016 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 metų, 100 Lietuvos vietovių (atrankos taškų). Apklaustųjų sudėtis atitinka 15-74 metų Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 15-74 metų Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 procentų.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas