Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Ūkio banko viražai


Šiaulių bankas ketina apmokestinti daugiau kaip 5 m. trukmės indėlius, perimtus iš Ūkio banko  
Domas Klimavičius, Portalas "Delfi"", 2013 05 14 
Antradienį Vilniaus akcijų biržos indeksas pasistiebė 0,2 proc., tačiau aktyvumas buvo menkas – apyvarta tesiekė 151 tūkst. eurų. Pranešta, jog patvirtintas „Grigiškių“ akcijų emisijos prospektas – akcijų platinimo kaina sieks 0,51 euro. Antradienį šios bendrovės vertybinių popierių vertė krito 2,23 proc. iki 0,571 euro už akciją.
Pasirodė informacija, jog Šiaulių bankas ketina apmokestinti daugiau kaip 5 m. trukmės indėlius, perimtus iš Ūkio banko. Šio banko akcijos rinkoje pigo 2,49 proc. Aktyviausiai prekiauta „Aprangos“ vertybiniais popieriais, kurie pigo 2,53 proc. „Lesto“ akcijos pigo 4,63 proc. – vakar buvo pirma diena, kai įsigijus akcijas nebepretenduojama į 2012 m. dividendus. Nemaža korekcija fiksuota ir „Panevėžio statybos tresto“ pozicijoje – neigiamas pokytis siekė 2,75 proc.
Estija
Talino biržoje prekiauta taip pat pasyviai, biržos indeksas smuktelėjo 0,8 proc. Aktyviausiai prekiauta „Tallink Grupp“ bendrovės akcijomis, jos pigo 0,4 proc. Šiandien įmonė pranešė 2013 m. I ketv. rezultatus – pajamos mažėjo 1,7 proc. (plačiau apie tai – įmonių naujienose). Įmonė patvirtino 0,05 euro dividendus akcijai. Didesnės kainų korekcijos fiksuotos „Baltika“ ir „Tallinna Kaubamaja“ pozicijose – atitinkamai -2,11 ir -3,57 proc. Rytoj – „Olympic Entertainment Group“ dividendų mokėjimo diena.
Latvija
Rygos biržos apyvarta tesiekė 11 tūkst. latų, sudaryti 49 sandoriai. Farmacininkų „Grindeks“ ir „Olainfarm“ akcijų kaina nekito. Daugiausa sandorių sudaryta „Latvijas Kugnieciba“ (-4,55 proc.) ir „SAF Tehnika“ (+2,54 proc.) vertybiniais popieriais. Latvijos centrinis depozitoriumas pranešė, jog iš dalyvių sąrašo išbraukė „Latvijas Krajbanka“.
Įmonių naujienos
Šiandien Lietuvos bankas patvirtino naujų „Grigiškių“ akcijų emisijos prospektą, kuris vėliau buvo paskelbtas viešai. Bendrovė siūlo investuotojams 5,7 mln. akcijų, kurių nustatyta platinimo kaina sudaro 0,51 euro, arba 12,7 proc. mažiau nei vakarykštė prekybos uždarymo kaina. Tiesa, pirmenybę įsigyti akcijų proporcingai turimam akcijų skaičiui turės gegužės 24 d. akcininkais būsiantis investuotojai, tad teoriškai esamų akcininkų atskiedimas bus minimalus, jeigu dauguma esamų akcininkų dalyvautų siūlyme.
Platinama naujų akcijų emisija sudaro vos 9,5 proc. dabartinio įstatinio kapitalo, tad didelės neigiamos įtakos akcijos pigimui daugiau neturėtų būti vertinant tai, kad platinimo kaina mažesnė nei šiandienos rinkos kaina. Potencialūs investuotojai galės pretenduoti į likusį akcijų skaičių, t.y., tą, kuris nebus išpirktas esamų akcininkų, o jis labiausiai priklausys nuo to, ar pagrindinis „Grigiškių“ akcininkas p. Pangonis dalyvaus pasiūlyme. Pasiūlymas truks artimiausias dvejas savaites ir labai realu, kad jeigu nebus netikėtumų tarptautinėse rinkose, jis turėtų būti sėkmingas.
„Tallink Grupp“ paskelbė prastokus 2013 m. I ketv. finansinius rezultatus. Pardavimo pajamos krito 1,7 proc. iki 190,6 mln. eurų, EBITDA smuko 31,2 proc. iki 7 mln. eurų, o grynasis nuostolis sudarė 17,5 proc., arba 7,5 proc. mažiau nei prieš metus. Pardavimo pajamų kritimas buvo laukiamas, atsižvelgiant jau į anksčiau skelbtus I ketv. transportavimo rodiklius, kurie rodė mažesnį klientų bei krovinių srautą. Tad atitinkamai ir EBITDA pelningumas dėl to kentėjo.
Be to, efektas dėl mažesnių nei prieš metus kuro kainų taip pat nebuvo toks didelis, kaip buvo galima laukti. Beje, šiandien vykęs visuotinis „Tallink Grupp“ akcininkų susirinkimas patvirtino 0,05 eurų vienai akcijai dividendus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas