Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Verslo konsultantų interesai


Ilgalaikės strategijos sulaukė kritikos 
Lina Navickaitė, Dienraštis "Kauno diena", 2006 06 17 
Suabejota Savivaldybės ir “Kauno Novos” susitarimų teisėtumu
Kauno miesto savivaldybės ir Tarybos nario Gedimino Petrausko vadovaujamos VšĮ “Kauno Nova” susitarimais bei projektų finansavimo būdais turėtų susidomėti specialiosios tarnybos. Tokią nuomonę vakar išreiškė Tarybos Liberalų frakcijos nariai, įtariantys, kad minėtai įstaigai pinigai iš miesto biudžeto buvo skiriami pažeidžiant įstatymus.
Susizgribo po trejų metų
“Kauno diena” ne kartą rašė apie ypatingą Savivaldybės dosnumą “Kauno Novai”, vadovaujamai Tarybos nario G.Petrausko. 2004 metų rugpjūtį tarp Savivaldybės, Kauno apskrities viršininko administracijos ir “Kauno Novos” buvo pasirašytas susitarimas, pagal kurį viešoji įstaiga įsipareigojo parengti “Kauno miesto ir regiono strategiją 2030 metams”.
Už dvi šios strategijos dalis 2004-aisiais ir 2005 metais iš vienintelės Kauno miesto savivaldybės biudžeto “Kauno Novai” sumokėta 130 tūkst. litų. Dar 140 tūkst. įstaiga pageidauja gauti už šiemet rengiamą trečiąją strategijos dalį.
Išskirtinės finansavimo sąlygos tik po trejų metų sulaukė kitų Tarybos narių dėmesio. Pirmieji sukrutę Liberalų frakcijos nariai tvirtino anksčiau nieko negirdėję apie pasirašytą susitarimą, nes jis nebuvo svarstytas Taryboje.
Apie tai teigia nežinojęs net tuometinis miesto vicemeras Erikas Tamašauskas, kuriam šiuo metu kyla daugybė klausimų: “Neaišku, kokiais teisės aktais remiantis buvo pasirašytas šis susitarimas? Kodėl vienam Tarybos nariui sudaromos išskirtinės sąlygos darbų finansavimui? Kokiais motyvais remiantis kuriami gretutiniai strateginiai planai, kurių įgyvendinimo galimybės yra abejotinos ir specialistams?”.
Kitų savivaldybių neatsiklausė
E.Tamašausko įsitikinimu, Savivaldybės ir “Kauno Novos” susitarimai bei lėšų skyrimo klausimai privalėjo būti svarstomi Taryboje, o dabar tuo turėtų susidomėti specialiosios tarnybos.
“Tai akivaizdus viešųjų ir privačių interesų konfliktas. Įmonei finansavimas suteiktas pažeidžiant įstatymus”, - tvirtino Liberalų frakcijos narys.
Šios frakcijos seniūno Rimanto Mikaičio nuomone, kadangi “Kauno Nova” ėmėsi kurti viso regiono strategiją, ši idėja turėjo būti pristatyta ne tik Kauno, bet ir kitų apskrities rajonų taryboms.
“Jei jau būtų nuspręsta kurti viso regiono strategiją, tai jos rengimą turėjo finansuoti visos savivaldybės, o ne vien Kauno”, - teigė politikas.
Jis atkreipė dėmesį, kad iki šiol “Kauno Novai” pinigai skirti pagal neskelbiamų derybų procedūrą. Šiemet trečiajai strategijos daliai pinigus siūlyta skirti po supaprastintų derybų, apeinant Viešųjų pirkimų įstatymą.
Susitarimą pamiršo
Dar vienas Liberalų frakcijos narys Stasys Žirgulis taip pat akcentavo, kad apie minėtus susitarimus nebuvo informuotas nė vienas Tarybos narys, nors skirstomos sumos - nemenko dydžio.
“Ar ne per brangiai kainuoja vienas pozicijai palankus balsas Kauno miesto taryboje?” - retoriškai klausė liberalai.
Į tokius priekaištus “Kauno Novos” valdybos pirmininkas G.Petrauskas tik numoja ranka. Žurnalistų paklaustas, ar jo projektams Savivaldybėje iš tiesų skiriamas išskirtinis dėmesys, Tarybos narys teigė jo sulaukiantis dėl to, kad dirbantis nuo ryto iki vakaro ir rengiantis “rimtus projektus”.
“Tam, kad projektai būtų gerai padaryti, reikia daug dirbti, tačiau už tai aš pinigų negaunu”, - tvirtino G.Petrauskas.
Tiesa, apie savo įstaigos rengiamą strategiją 2030 metams Tarybos narys nekalbėjo ir net negalėjo atsiminti, kokį, kada ir su kuo pasirašė susitarimą prieš trejus metus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas