Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Lietuvos energijos monstras


A.Butkevičius: gėda Ignalinos AE vadovams ir A.Sekmokui  
Portalas alfa.lt", 2013 02 05 
Premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad prokurorų gali būti prašoma ištirti Ignalinos atominės elektrinės veiklą, jei po audito paaiškėtų, kad milijardinės vertės uždarymo darbus įgyvendinanti jėgainė vykdė nusikalstamą veiklą. Tai būtų jau ne pirmas kartas, kai teisėsaugos prašoma tirti IAE veiklą - ankstesnė konservatorių Vyriausybė prokurorams prieš 3 metus buvo perdavusi medžiagą dėl esą neskaidrių IAE viešųjų pirkimų.
"Lygiagrečiai mes šiuo metu vykdom auditą. Auditą ne tik finansinį, bet ir teisinį auditą ir už šitas padarytas klaidas reikės kažkam atsakyti. Nes tikrai taip aplaidžiai nežiūrėsim. Tas, kas vyko, jau matom ir šiandien kai kuriuos dalykus, su kuriais negalime taikstytis. Pasirodo, vidaus auditoriai yra nepajėgūs ir jie patys yra išsigandę - atliks kažkuri tarptautinė kompanija, atsakys į suformuotus jau klausimus. Po to mes aiškiai ir suprantamai pateiksime visuomenei, kas buvo daroma, ir jeigu matysime, kad buvo vykdoma nusikalstama veika, atiduosime Generalinei prokuratūrai", - interviu Lietuvos radijui antradienį sakė A.Butkevičius.
Socialdemokratų lyderis eilinį kartą priekaištavo ankstesnei Vyriausybei, kad ji blogai tvarkėsi uždaromoje Ignalinos AE.
"Reikia pripažinti, kad čia yra gėda pirmiausia Ignalinos atominės elektrinės bendrovės vadovams, taip pat ir buvusiam energetikos ministrui ponui Sekmokui (Arvydui Sekmokui - BNS), kad du metus ginčijosi viduje ir aiškinosi santykius užsakovas su genrangovu (Vokietijos bendrove "Nukem" - BNS). Kurioje akcinėje bendrovėje ar valstybės įmonėje, jeigu taip problemos būtų sprendžiamos, jos jau senai būtų subankrutavę. Čia vis dėlto reikia pripažinti, buvo naudojami mokesčių mokėtojų pinigai, milijoninės sumos", - kalbėjo A.Butkevičius.
Pasak premjero, šiuo metu siekiama parengti dokumentus, kad nuo kovo pabaigos būtų atnaujintas finansavimas didžiausiam IAE uždarymo projektui - laikinajai panaudoto branduolinio kuro saugyklai (B1). Europos donorai pernai gruodį įšaldė finansavimą šiam projektui ir nurodė iki šių metų kovo pabaigos susitarti su "Nukem". Jei susitarimas nebus pasiektas, ES parama gali būti visiškai nutraukta.
Anot Vyriausybės vadovo, dėl sustabdyto finansavimo šiuo metu jėgainėje nevyksta jokie darbai.
"Šiuo metu beveik jokie darbai nevyksta, nes finansavimas yra sustabdytas", - sakė A.Butkevičius.
Buvęs IAE vadovas Osvaldas Čiukšys, tik pradėjęs vadovauti IAE, 2010 metų kovą Generalinei prokuratūrai perdavė nemažai dokumentų apie viešuosius elektrinės pirkimus, kurie, kaip įtariama, galėjo būti neskaidrūs ir dėl to vilkinami bei branginami jėgainės uždarymo projektai.
Dėl to pareigų 2010-aisiais neteko ilgametis Ignalinos AE direktorius Viktoras Ševaldinas.
Buvęs konservatorių premjeras Andrius Kubilius yra sakęs, kad teisėsauga į IAE uždarymo projektus ilgą laiką žiūrėjo pro pirštus. Priekaištų specialiųjų tarnybų darbui anksčiau išsakė ir buvęs energetikos ministras A.Sekmokas, kuris teigė esąs nepatenkintas jų darbu, tiriant IAE uždarymui skirtų lėšų galimą iššvaistymą bei projektų vėlavimą.
IAE generalinis direktorius Žilvinas Jurkšus nuo antradienio atleistas iš pareigų, nes neteko energetikos ministro pasitikėjimo. Pats Ž.Jurkšus BNS pripažino, kad jam nepavyko išspręsti visų problemų su IAE uždarymo projektus įgyvendinančia "Nukem".
Buvusios kadencijos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas teigė, kad būtent socialdemokratų Vyriausybei pritrūko politinės valios ir tvarkos, todėl IAE uždarymas menkai prižiūrimas.
Pasak žiniasklaidos, buvęs socialdemokratų Vyriausybės Ūkio ministerijos sekretorius Artūras Dainius buvo tiesiogiai atsakingas už IAE uždarymą, būtent jam A.Kubiliaus kabinetas priskyrė didžiausią atsakomybę už tai, kad vėlavo uždarymo projektai.
A.Dainius, pasak neoficialių šaltinių, buvo itin aktyviai siūlomas į viceministro postą dabartinio ministro Jaroslavo Neverovičiaus komandoje.
Rusijos energetikos milžinės "Rosatom" valdomos "Nukem Technologies" ir GNS konsorciumas, smarkiai vėluodamas, įgyvendina milijardinės vertės IAE uždarymo projektus. Bendrovės įrengia 123 mln. eurų (425 mln. litų) pradinės vertės kietųjų radioaktyviųjų atliekų saugojimo kompleksą (B1/2/3) ir stato 193 mln. eurų (666 mln. litų) pradinės vertės laikinąją panaudoto branduolinio kuro saugyklą (B1).

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas