Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos įtaka visuomenei


Gali nutrūkti Lenkijos lietuvių žurnalo leidyba  
Rūta Lankininkaitė, Portalas lrt.lt", 2013 01 19 
Lenkijoje leidžiamas lietuvių žurnalas „Aušra“ gali būti uždarytas. Lenkijos administravimo ir skaitmeninimo ministerija iš leidyklos reikalauja grąžinti dalį pinigų, skirtų žurnalo leidybai. Tokių pinigų leidykla neturi, nes jie jau panaudoti žurnalo leidybai.
Dvisavaitinį žurnalą „Aušra“ Lenkijos lietuviai leidžia daugiau nei 50 metų.
Lenkijos administravimo ir skaitmeninimo ministerija, kasmet skyrusi apie 250 tūkst. zlotų žurnalui leisti, pareikalavo grąžinti dalį paramos.
„Gavę tą raštą, kuriame buvo reikalaujama grąžinti 16 tūkst., analizavom ir niekaip negalim suprasti, kodėl. Nes tai iš esmės ne pačios dotacijos pinigai, bet pinigai už prenumeratą, kurią mes patys iš žmonių surinkom“, – tvirtina „Aušros“ vyriausioji redaktorė Irena Gasperavičiūtė.
Vyriausioji redaktorė sako, kad pinigai išleisti žurnalo leidybai ir tokios sumos leidykla neturi – lietuviškas žurnalas leidžiamas nedideliu tiražu, o reklamos jame taip pat nedaug.
„Mes kol kas rašom ministrui prašymą, kad iš naujo būtų peržiūrėtas tas sprendimas ir jį pakeistų. Jeigu nepakeis, reikės visai kita linkme mąstyti. Jeigu dar bus už 2012 ir 2013 metus tas pats, tai tikrai žurnalas užsidarys“, – mano I. Gasperavičiūtė.
„Mes be „Aušros“ gyventi negalim. Ir tai ne tiek paprotys ar tradicija – aprašo mūsų, visų lietuvių, gyvenimą, visas problemas, supažindina paprastą skaitovą, kuris skaito lietuviškai“, – teigia Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas.
Pasak tautiečių, jie, gyvenantieji Punske ir Seinuose, vis labiau spaudžiami į kampą.
Daugėja antilietuviškų išpuolių, dėl mažėjančio finansavimo kyla pavojus uždaryti lietuviškas mokyklas, nesprendžiamos kultūros paveldo įamžinimo problemos.
Lenkijos lietuviai tikisi naujojo užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus pagalbos – vasario pradžioje numatytas jo vizitas į Varšuvą.
„Tikiuosi, kad mūsų ministras neatsisakys mūsų problemų iškelti ir ginti, tuo labiau dabar, kai komplikuoti santykiai tarp Lietuvos ir Lenkijos“, – sako I. Gasperavičiūtė.
Apie lietuvių problemas ir jų sprendimą pasiteirauti naujojo Lietuvos konsulato vadovo Seinuose „Panoramai“ nepavyko. Vadovo tarnybinis telefono numeris jo prašymu neskelbiamas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas