Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Mahometo karikatūrų skandalas anglų k.


Prancūzijoje išleista komiksų knyga apie pranašą Mahometą  
Portalas alfa.lt", 2013 01 02 
Prancūzų satyrinis žurnalas, kuris anksčiau publikavo pranašo Mahometo karikatūras ir į kurio redakciją tada buvo mesta padegamoji bomba, trečiadienį išleido komiksų knygą, kurioje vaizduojamas islamo įkūrėjo gyvenimas.
Savaitraščio "Charlie Hebdo" redaktorius tvirtino, kad naujoji knyga pavadinimu "Muhammado gyvenimas" yra edukacinė, pagrįsta tyrimais ir parengta tunisiečių kilmės prancūzų sociologo vardu Zinebas.
Savaitraščio leidėjas ir komiksų piešėjas Stephane'as Charbonnier, prisidengęs slapyvardžiu Charb (Šarb), sekmadienį pareiškė: "Tai biografija, autorizuota islamo, nes ji buvo redaguojama musulmonų."
Charb šiai komiksų knygai, kurios pirmajame puslapyje pavaizduota, kaip pranašas ant kupranugario joja per dykumą, piešė iliustracijas.
"Nemanau, kad aštresnio proto musulmonai galėtų rasti ką nors nederama", - sakė jis.
Leidėjas aiškino, kad mintis išleisti tokią komiksų knygą jam kilo 2006 metais, kai vienas Danijos laikraštis išspausdino pranašo Mahometo karikatūras, kurias vėliau perspausdino "Charlie Hebdo", tuo išprovokuodamas piktus protestus musulmonų pasaulyje.
"Prieš juokiantis iš kokio nors veikėjo geriau yra jį pažinti. Nors daug žinome apie Jėzaus gyvenimą, nieko nežinome apie Muhammadą", - sakė Charb.
"Charlie Hebdo" jau ne kartą yra paskelbęs pranašo Mahometo karikatūrų, sakydamas, jog tokiu būdu gina kalbos laisvę. Tačiau tai kursto musulmonų pyktį, nes jie tiki, jog bet kokie pranašo atvaizdai yra šventvagystė.
Rugsėjo mėnesį, kai keliose valstybėse vyko kruvini protestai dėl JAV sukurto mažo biudžeto filmo, kuriuo įžeidžiamas pranašas Mahometas, "Charlie Hebdo" publikavo nuogo pranašo karikatūras.
2011 metais žurnalui išleidus numerį pavadinimu "Charia Hebdo", kuriame buvo kelios pranašo karikatūros, į "Charlie Hebdo" redakciją buvo mesta padegamoji bomba, be to, buvo įsilaužta į žurnalo interneto svetainę.
S.Charbonnier, kuris yra sulaukęs grasinimų mirtimi, gyvena saugomas policijos.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas