Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


Kauno žudynių byloje teismas nukentėjusiaisiais pripažino L.Stankūnaitę ir jos tėvus  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2012 12 21 
Su dviejų žmonių nužudymu siejamo Drąsiaus Kedžio buvusi draugė Laimutė Stankūnaitė ir jos tėvai Tatjana bei Stasys Stankūnai tapo nukentėjusiaisiais žudynių Kaune byloje. Anksčiau teismas nukentėjusiąja yra pripažinęs nušauto Kauno apygardos teismo teisėjo Jono Furmanavičiaus motiną Anelę Furmanavičienę.
Nukentėjusiaisiais Policijos departamento pareigūnų byloje Stankūnus penktadienį pripažino Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo teisėjas Valerijus Paškevičius. Anot jo, Generalinės prokuratūros surašytame kaltinamajame akte teigiama, kad dėl kaltinamųjų pareigūnų tarnybinio neveikimo nebuvo užkardinti sunkūs nusikaltimai prieš Andrių Ūsą, J. Furmanavičių, L. Stankūnaitę ir Violetą Naruševičienę, todėl jie galimai patyrė žalą.
„Tai tiesiogiai susiję su mano atstovaujamųjų Stankūnų interesais – pareigūnų neveikimu buvo padaryta neturtinė žala, nes jie nesiėmė tinkamų priemonių nusikaltimams užkardyti ir dėl to buvo nužudyta V. Naruševičienė bei buvo rengiamasi nužudyti L. Stankūnaitę“, - pažymėjo Stankūnams atstovaujantis advokatas Vitalijus Vasilionokas.
Tiesa, nukentėjusieji kol kas nėra pareiškę ieškinio dėl žalos atlyginimo – jie tai galės padaryti iki įrodymų teisme tyrimo pradžios.
J. Furmanavičiaus motina iš visų kaltinamųjų prašo priteisti po 150 tūkst. Lt neturtinės žalos atlyginimo.
Kauno žudynių bylos nagrinėjimo iš esmės teismas ketina imtis tik sausio gale – penktadienio posėdyje dėl ligos neatvyko kaltinamasis Dariušas Sinkevičius.
Baudžiamojoje byloje dėl Lietuvos kriminalinės policijos pareigūnų veiksmų tiriant teisėjo J. Furmanavičiaus ir V. Naruševičienės nužudymą kaltinimai yra pareikšti buvusiems aukštiems policijos pareigūnams – Visvaldui Račkauskui ir Tomui Ulpiui.
„Keturiems Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnams (tarp jų buvusiam biuro vadovo pavaduotojui) ir buvusiam Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojui – iš viso penkiems asmenims pateikti kaltinimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumento suklastojimo bei disponavimo juo“, – yra pranešę prokurorai.
Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2011 m. lapkričio 4 d. Kauno rajono apylinkės prokuratūroje ir tuoj pat perduotas tyrimo organizavimui Generalinei prokuratūrai. Tyrimą atliko pareigūnų grupė, sudaryta iš Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorų, Policijos departamento prie Imuniteto valdybos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrėjų.
Ikiteisminį tyrimą dėl nuslėptos informacijos apie slaptą informatorių Mindaugą Žalimą pradėję pareigūnai įkaltinimus yra pareiškę jau iš savo pareigų pasitraukusiam policijos generalinio komisaro pavaduotojui V. Račkauskui, buvusiam Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojui T. Ulpiui, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkui Emilijui Damukaičiui bei dviems operatyvininkams – D. Sinkevičiui ir Vitalijui Vitkovskiui.
Kai kurie pareigūnai pripažįsta jiems pareikštus kaltinimus. Šioje byloje teismas ketina apklausti valstybės saugomą liudytoją M. Žalimą, Lietuvos kriminalinės policijos viršininką Algirdą Matonį. žurnalistą Virginijų Gaivenį ir kitus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas