Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


N.Venckienė negaus 2 mln. Lt už paviešintus jos kompiuteryje rastus dokumentus  
Portalas "Delfi"", 2012 12 19 
Seimo nare išrinkta dviejų žmonių nužudymu įtariamo Drąsiaus Kedžio sesuo Neringa Venckienė iš valstybės negaus nė cento – buvusi Kauno apygardos teismo teisėja nesugebėjo įrodyti, kad patyrė neturtinę žalą dėl jos kompiuteryje aptiktų ir vėliau paviešintų dokumentų pavadinimų.
Lietuvos apeliacinis teismas trečiadienį paliko galioti Vilniaus apygardos teismo dar praėjusių metų balandį paskelbtą sprendimą, kuriuo jos ieškinys Lietuvos valstybei, atstovaujamai Generalinės prokuratūros ir Teisingumo ministerijai, buvo atmestas kaip nepagrįstas.
Trečiadienį paskelbtas teismo sprendimas įsiteisėjo nuo pat jo paskelbimo.
N. Venckienė siekė, kad už jos pačios rašytų nepagarbių laikmenų pavadinimų paviešinimą atsakytų ne tik prokuratūra, bet ir teismai. Būtent dėl to Lietuvos valstybei atstovavo ne tik Generalinė prokuratūra, bet ir Teisingumo ministerija.
N. Venckienė ieškinyje nurodė, kad jos darbo kompiuteryje rastus 95 tekstinius dokumentus, kurie buvo pavadinti įvairiais nepagarbiais žodžiais, išviešinti galėjo Lietuvos apeliacinis teismas.
Be to, ji piktinosi, kad apylinkės teismas davė sankciją susipažinti su N. Venckienės pokalbių išklotinėmis po Kauno teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo. Dėl to, pasak N. Venckienės, buvo pažeistas jos, kaip teisėjos, imunitetas.
„Bandžiau apskaičiuoti žalą – apskaitos tašką pasirinkau buvusio kaltinamojo pedofilija Andriaus Ūso poziciją, kadangi jis iš mano brolio už šmeižtą reikalavo milijono, tai man priklausytų du milijonai“, – anksčiau yra sakiusi N. Venckienė.
N. Venckienės ieškinys yra susijęs su prokuratūros medžiaga, kurią svarstė Teisėjų etikos ir drausmės komisija. Tuometis Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Kęstutis Betingis raštu kreipėsi į Kauno apygardos teismo pirmininką ir pranešė, jog N. Venckienės kompiuteryje rasti dokumentai yra pavadinti įvairiais nepagarbiais, asmenį žeidžiančiais pavadinimais („kalės skundas“, „piz...os skundas“, „kalių biuras“), be to, dalis jų rašyti D. Kedžio vardu.
Informacija apie kompiuteryje rastus skundus tapo žinoma ne tik teisėjų savivaldos institucijoms, bet, anot N. Venckienės, ir mažametės mergaitės tvirkinimu įtariamam A. Ūsui, buvusiai D. Kedžio draugei Laimutei Stankūnaitei ir kai kuriems žurnalistams. Teisėja nurodė, kad tokio sutikimo niekam nebuvo davusi.
Ieškinyje Vilniaus apygardos teismui N. Venckienė nurodė, kad dėl prokurorų priimtų sprendimų ji patyrė didelius dvasinius išgyvenimus, todėl esą privalo būti atlyginta jos patirta neturtinė žala.
Su N. Venckienės ieškiniu nesutiko nei Generalinė prokuratūra, nei Teisingumo ministerija. Jų atstovai teismui nurodė, kad teisėjo imunitetas nėra absoliutus, todėl kai apylinkės teismo teisėja davė leidimą rinkti telekomunikacijų tinklais perduotus duomenimis, nebuvo pasikėsinta į N. Venckienės, kaip teisėjos, veiklą. Be to, kai tapo žinoma, kad N. Venckienė yra teisėja, iš telekomunikacijų bendrovių gauti duomenys buvo sunaikinti.
Generalinė prokuratūra atsiliepime taip pat nurodė, kad Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras K. Betingis nepažeidė įstatymų, kai kreipėsi į Kauno apygardos teismo pirmininką ir paprašė įvertinti jos galima padarytus etikos pažeidimus dėl skundų rašymo brolio vardu.
„Vyriausiasis prokuroras ne tik turėjo teisę informuoti apie padarytus pažeidimus, bet tai buvo jo, kaip valstybės pareigūno, pareiga“, – yra sakiusi prokuratūros atstovė Deimantė Nikitinienė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas