Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Atlyginimų vokeliuose sindromas


Įkliuvo „vokelius” mokėjusi šeima  
Portalas "Delfi"", 2012 11 07 
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Panevėžio apygardos valdyba kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame praėjusiais metais už apgaulingą apskaitą teista automobilių dujų įrangos montavimo ir buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas teikusios bendrovės direktorė V. K. ir jos sutuoktinis, bendrovės montavimo vadovas R. K., įtariami darbuotojams sumokėję daugiau nei 150 tūkst. Lt neoficialaus atlyginimo ir nuslėpę daugiau nei 135 tūkst. Lt mokesčių. Baudžiamoji atsakomybė gresia ir sutuoktinių bendrovei kaip juridiniam asmeniui.
Atliekant ikiteisminį tyrimą atskleista, kad Panevėžyje registruotoje ir automobilių dujų įrangą montavusioje bei kitoms įmonėms buhalterinė apskaitą tvarkiusioje bendrovėje, apgaulingai tvarkant buhalteriją, buvo mokami neoficialūs atlyginimai, o dalis pajamų – slepiama, praneša FNTT.
Išaiškinta, kad bendrovės direktorė 36-erių metų V. K. kelerius metus penkioms darbuotojoms, tvarkiusioms kitų įmonių buhalterinę apskaitą, dalį atlyginimo mokėjo vokeliuose. Oficialiai bendrovėje dirbusios buhalterės gaudavo apie 800 litų, o dar dalį – nuo 500 Lt iki 1 500 Lt – jos gaudavo neoficialiai. Paskaičiuota, kad bendrovės vadovė darbuotojoms išmokėjo daugiau nei 150 tūkst. Lt neoficialaus darbo užmokesčio. Nustatyta, kad dalis lėšų neoficialiems atlyginimams buvo gaunama už automobilių dujų įrangos montavimą. Bendrovės montavimo vadovas 41-erių metų R. K. už atliktus darbus klientams arba neišrašydavo sąskaitų ir čekių, arba įrašydavo žymiai mažesnes kainas. Šitaip į buhalterinę apskaitą nebuvo įtraukta daugiau nei 56 tūkst. Lt gautų pajamų, o gautomis nuslėptomis lėšomis sumokėti atlyginimai vokeliuose.
Baigtame ikiteisminiame tyrime surinkta duomenų, kad per kelerius metus apgaulingai tvarkant apskaitą, klastojant buhalterijos dokumentus ir neteisingai teikiant duomenis buvo išvengta sumokėti daugiau nei 135 tūkst. Lt įvairių mokesčių.
Baigta baudžiamoji byla perduota Panevėžio miesto apylinkės teismui. Už įvykdytas nusikalstamas veikas tiek anksčiau teistai bendrovės vadovei, tiek jos sutuoktiniui gresia maksimali laisvės atėmimo iki 4 metų bausmė.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas