Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Reklamą reglamentuojantys įstatymai


VRK: Visagino AE reklamos su A.Čekuoliu turi politinės agitacijos požymių, bet bausti nėra kaip  
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2012 10 02 
Vyriausioji rinkimų komisija pradėjo aiškintis, ar Visagino atominės elektrinės (AE) bendrovės apmokėtos reklamos, raginančios palaikyti naujos AE idėją artėjančiame referendume, yra politinė reklama. Šiose reklamose figūruoja ir žinomas žurnalistas Algimantas Čekuolis.
„Situacija yra teisiškai nevienareikšmė“, - pristatydamas klausimą dėl Visagino AE sakė VRK narys Justinas Žilinskas.
Anot jo, akivaizdu, kad Visagino AE reklaminė kampanija turi agitacijos požymių.
J. Žilinsko žodžiais, ši reklama siekia sudaryti „išskirtinai teigiamą“ Visagino AE projekto įvaizdį, taigi tai gali būti traktuojama kaip politinė reklama.
Kita vertus, jis pažymėjo, kad Visagino AE projekto įgyvendinimo bendrovė nėra politinės kampanijos dalyvis. Esą galima būtų traktuoti, kad reklama suinteresuotos konkrečios partijos, tačiau tokį ryšį būtų sunku teisiškai įrodyti.
J. Žilinskas VRK pasiūlė du galimus sprendimo variantus. Pirmasis – pripažinti Visagino AE reklamą politine ir pareikalauti atitinkamo jos žymėjimo, visuomenės informavimo priemonėms pasiūlyti neskelbti šios reklamos iki ji bus tinkamai pažymėta. Dėl sudėtingo teisinio atvejo jis pasiūlė Visagino AE sankcijų netaikyti.
Antrasis variantas – pareikalauti atitinkamo reklamos žymėjimo ir kreiptis į Seimą, kad šis imtųsi lopyti teisines spragas, dėl kurių Visagino AE reklama VRK tapo kietu riešutu.
Visagino AE išorinių reikalų direktorius Sigitas Baltuška VRK teigė, esą reklamos pagrindinis tikslas – informuoti visuomenę apie naujosios AE projektą.
„Mes pateikiame tik faktus“, - sakė S. Baltuška.
Jis taip pat teigė, jog tiesioginio raginimo referendume palaikyti Visagino AE projektą nebuvo. „Mes sakome: žinokite faktus, sužinokite argumentus, prieš priimdami sprendimą“, - pridūrė Visagino AE atstovas.
Visagino AE taip pat laikosi pozicijos, kad politinėje kampanijoje bendrovė nedalyvauja, taigi ir neprivalo žymėti reklamos kaip politinės.
Po užsitęsusios diskusijos VRK nutarė kreiptis į Seimą su prašymu suderinti įstatymus, kad nebeliktų neaiškumų, dėl kurių Visagino AE tapo tokiu kietu riešutu. Taip pat pasiūlyta taikyti Visagino AE reklamai specialų žymėjimą, nurodant, kad informacija apmokėta iš bendrovės lėšų. Tiesa, tokio žymėjimo formuluotė kol kas nėra aiški.
Visagino AE atstovai nurodė, kad „svarstytų“ tokį variantą.
Kad reklaminiai siužetai yra politinė reklama, kaip tai numatyta įstatyme, VRK nenustatė.
DELFI primena, jog pats A. Čekuolis teigia pinigų už Visagino AE projekto palaikymą negavęs. Jis tvirtina išsakęs savo pilietinę poziciją.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas