Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Mahometo karikatūrų skandalas lietuvių k.


Prancūzijoje išpirktas visas žurnalo su pranašo Mahometo karikatūromis tiražas  
Portalas alfa.lt", 2012 09 19 
Prancūzijoje išpirktas visas satyrinio savaitraščio "Charlie Hebdo”, kuris trečiadienį išspausdino pranašo Mahometo karikatūras, tiražas.
"75 tūkstančiai egzempliorių - įprastinis tiražas - jau išparduoti”, - sakė žurnalo direktorius Stephane'as Charbonnieras pravarde Charbas. Anot jo, redakcija ketina išspausdinti papildomą tiražą, kuris pasirodys kioskuose penktadienį.
AFP duomenimis, kai kuriuose Paryžiaus rajonuose, kuriuose gyventojų daugumą sudaro atvykėliai iš musulmoniškų Šiaurės Afrikos šalių, pirkėjai pirko leidinį tik tam, kad čia pat jį suplėšytų ir išmestų.
Trečiadienį pasirodžiusio žurnalo viršelyje pavaizduotas musulmonas invalido vežimėlyje, kurį stumia judėjus. "Nieko juokingo”, - sako neįgalusis. Karikatūros kituose leidinio puslapiuose gerokai drąsesnės.
Prancūzijos žurnalas išspausdino pranašo Mahometo karikatūras tuo metu, kai musulmonų šalyse nesiliauja riaušės, kurias sukėlė skandalingas filmas "Musulmonų nekaltumas”.
Vatikano dienraštis: Pranašo Mahometo karikatūros prancūzų leidiniuose – tai "alyva ugniai"
Oficialusis Vatikano laikraštis "Osservatore Romano" trečiadienį pasmerkė prancūzų savaitraščio sprendimą publikuoti karikatūras, kuriose pranašas Mahometas vaizduojamas nuogas, nes tai reiškia "pilti alyvos į ugnį".
"Diskutuotina prancūzų žurnalo iniciatyva gresia... tuo, kad bus dar daugiau alyvos įpilta į ugnį po išpuolio prieš JAV konsulatą Bengazyje, - rašo Vatikano laikraštis. - Galimas naujas protestų frontas".
Aukščiausia sunitų islamo institucija - Al Azaro mečetė - ir Kairo universitetas taip pat pasmerkė karikatūras, pažymėdami, kad jos "įžeidžia Islamą ir jo Pranašą, žmoniškumo pranašą".
Anksčiau šį mėnesį Vatikano atstovas smerkė antimusulmoniškas "provokacijas" ir dėl to kylantį "nepriimtiną smurtą” po mirtino išpuolio prieš JAV konsulatą Libijoje dėl islamą įžeidžiančio JAV gaminto filmo.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas