Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Reklamą reglamentuojantys įstatymai


Pritarta energinių gėrimų reklamos ribojimui vaikams ir paaugliams  
Ugnė Karaliūnaitė, Portalas "Delfi"", 2012 09 19 
Trečiadienį Vyriausybėje nuspręsta pritarti Reklamos įstatymo pakeitimui, kuriuo būtų ribojama energinių gėrimų reklama vaikams ir paaugliams skirtuose leidiniuose bei renginiuose.
Ministrų kabinetui teko svarstyti du Seimo narių registruotus pasiūlymus. Vienu buvo siūloma uždrausti energinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams, o kitu – nustatyti draudimus dėl energinių gėrimų reklamos Reklamos įstatyme.
Sveikatos apsaugos ministerija teigė pritarusi abiems pasiūlymams, tačiau bendru ministrų sutarimu nutarta apsiriboti energinių gėrimų reklamos ribojimu.
„Buvo remiamasi įvairiais sveikatos specialistų tyrimais. Taip pat buvo išnagrinėta Europos Sąjungos valstybių įvairi praktika, sprendžiant energinių gėrimų ribojimo klausimus. Vyriausybėje buvo nepritarta absoliučiam draudimui. Bet pasiūlyta reglamentuoti tam tikrus draudimus arba ribojimus keičiant Reklamos įstatymą“, - trečiadienį po Vyriausybės posėdžio kalbėjo Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys.
Pasak ministro, ministerija pritartų ir dar griežtesniam energinių gėrimų pardavimų ir reklamos ribojimui: „Nors ženklinant energinius gėrimus aiškiai nurodyta, kiek yra ir kokių medžiagų sudėtinių dalių, kurios sveikatai gali kenkti dideliais kiekiais naudojant ir aiškus reikalavimas nurodyti, kad gali kenkti vaikams ir nėščiosioms, bet, kaip žinome, apklausos ir praktika rodo, kad vis dėlto vaikai labai dažnai naudoja energinius gėrimus. Studijos rodo, kad bent 10 proc. naudoja keletą kartų per savaitę, virš 25 proc. - bent kelis kartus per mėnesį“.
Ateityje gali ir papildomai apmokestinti
Premjeras Andrius Kubilius teigė, kad sprendimas apriboti energinių gėrimų reklamą vaikams ir paaugliams gali būti nepaskutinis žingsnis, paliečiantis šių gėrimų pardavėjus ir gamintojus.
„Manome, kad šia tema reikia diskutuoti ir gal pribręs ir kiti sprendimai. Pasaulyje yra žinoma įvairių sprendimų – ne tik uždrausti pardavimus, bet ir pavyzdžiui, įvairūs mokestiniai sprendimai, kurie yra taikomi kai kuriose šalyse“, - kalbėjo ministras pirmininkas.
Paklaustas, ar pritartų papildomam energinių gėrimų apmokestinimui, A. Kubilius atsakyti nenorėjo, o tik dar kartą pabrėžė, kad yra įvairių skirtingų instrumentų. „Pasisėmę kitų šalių patirties galėtume galvoti, kokį sprendimą galėtume priimti“, - teigė jis.
Reklamos ribojimas – verslininkų prarastos pajamos
Nusprendus nepritarti visiškam energinių gėrimų pardavimo draudimui nepilnamečiams, Teisingumo ministras Remigijus Šimašius siūlė nepamirši į projektą dėl reklamos ribojimo įtraukti ir neigiamų pasekmių.
„Seimo narių pasiūlyme labai jau viskas rožinėmis spalvomis nupiešta, kad viskas (uždraudus pardavimą vaikams ir paaugliams) būtų labai gerai ir be jokių pasekmių, bet siūliau papildyti, kad reikia nurodyti ir neigiamas pasekmes“, - komentavo ministras.
Pasak jo, tokie reklamos ribojimas turės neigiamų finansinių pasekmių, nes suteiks daugiau darbo valstybinėms institucijoms.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas