Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


Teismas nusprendė, kad prokurorai pagrįstai nepradėjo tyrimo dėl A.Ūso šmeižto  
Portalas "Delfi"", 2012 09 05 
Vilniaus prokurorai pagrįstai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl verslininko Andriaus Ūso šmeižto po mirties, trečiadienį galutine ir neskundžiama nutartimi paskelbė Vilniaus apygardos teismas.
Skundą dėl ikiteisminio tyrimo nepradėjimo išnagrinėjęs teisėjas Arūnas Kisielius paskelbė, kad prokuratūra pagrįstai nepradėjo ikiteisminio tyrimo, nes visos aplinkybės gali būti išaiškintos vadinamojoje tvirkinimo byloje.
Pradėti ikiteisminį tyrimą dėl A. Ūso šmeižto ir atminimo paniekinimo po mirties prašė jo tėvai ir žmona, Laimutė Stankūnaitė bei jos tėvai.
Pareiškėjai buvo įsitikinę, kad baudžiamojon atsakomybėn turėtų būti patraukta garsi Lietuvos gydytoja onkologė, chirurgė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė Laima Bloznelytė-Plėšnienė.
Prokurorams skundą įteikę A. Ūso artimieji ir Stankūnai teigė, kad gegužės pabaigoje medikė žurnalistės Rūtos Janutienės vedamose televizijos laidose „Kodėl?“ ir „Paskutinė instancija“ paskleidė tikrovės neatitinkančias žinias.
Šioje laidoje L. Bloznelytė-Plėšnienė pareiškė, kad prieš porą metų savo kabinete sulaukė gana keisto vizito: „Atėjo labai keista šeima, stambus vyras, dvi moterys – viena jaunutė, kita vyresnė, ir mergaitė. Situacija buvo labai netradicinė, nes esant abiems moteriškėms, vyras pasakė, kad jo problema tik viena – jis turi pigmentinę dėmę ant lyties organo ir prašė ją pašalinti.“
Medikė sakė, kad po to, kai į viešumą iškilo pedofilijos skandalas, ji esą atpažino jos kabinete apsilankiusius žmones – A. Ūsą, V. Naruševičienę ir L. Stankūnaitę.
Prokurorai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, nes teisme iki šiol yra nagrinėjama vadinamoji pedofilijos byla – esą rugsėjo 13-osios posėdyje teisėjai žada apklausti L. Bloznelytę-Plėšnienę. Pasak prokurorų, po šios apklausos teismas savo išvadas padarys nuosprendyje.
Su tokia išvada nesutinkantis L. Stankūnaitės advokatas Gintaras Černiauskas teisme aiškino, kad teisme apklausiamai medikei galėtų grėsti tik atsakomybė dėl melagingų parodymų, o ne dėl šmeižto ir įžeidimo. „Argumentas, kad tyrimas gali būti pradėtas ateityje, nėra pagrįstas“, – sakė advokatas.
Pasak jo, medikė paskleidė akivaizdžią netiesą, apkalbėdama A. Ūsą, Violetą Naruševičienę, šiuo metu užsienyje su tėvu gyvenančią jos dukrą bei L. Stankūnaitę.
G. Černiauskas pažymėjo, kad po A. Ūso mirties teismo medicinos ekspertai apžiūrėjo kūną ir savo išvadose nurodė visus ant kūno pastebėtus pažeidimus ir net apgamus, o pigmentinės žymės ant lytinio organo nerado.
Pasak gynėjo, ikiteisminio tyrimo metu būtina išsiaiškinti ne tik kodėl L. Bloznelytė-Plėšnienė galimai apšmeižė A. Ūsą, bet ir šio veiksmo bendrininkus bei užsakovus.
„Ši istorija turi didelį visuomenės susidomėjimą, dėl jos braška visa teisinė sistema, visuomenė jau daug metų laukia atsakymų ir juos reikia pateikti kuo greičiau, išsklaidant bet kokias kylančias abejones, atsakant, ar medikės pasakojimas tvirtinasi, ar ne“, – sakė G. Černiauskas.
Pasak jo, A. Ūsas negali apsiginti, nes jau yra miręs, paneigti gydytojos pasakojimo negali ir nužudyta V. Naruševičienė. „Būtina apginti jos mažametės dukros interesus – ji dėl savo amžiaus negali apsiginti“, – apie šiuo metu Vokietijoje gyvenančią V. Naruševičienės dukrą kalbėjo G. Černiauskas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas