Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


N.Venckienės neliečiamybė gali būti naikinama dar du kartus  
Šarūnas Černiauskas, Portalas "Delfi"", 2012 06 27 
Teisėja Neringa Venckienė, antradienį po Seimo balsavimo netekusi teisinės neliečiamybės, gali su ta pačia procedūra susidurti dar du kartus. Mat rugsėjį imunitetą jai grąžins kandidatės į Seimą statusas, o teisėjai tapus parlamento nare prireiktų jau trečią kartą spręsti šį klausimą.
Tikimybė, kad teismai dėl prokurorų N. Venckienei metamų kaltinimų baigsis iki rugsėjo, artima nuliui. Taigi beveik neabejotina, kad teisėja jau greitai susigrąžins neliečiamybę bent jau rinkimų laikotarpiui. Tokiu atveju, prokurorų prašymu N. Venckienės imuniteto naikinimo turėtų imtis Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).
O jeigu teisėja per partinį sąrašą arba vienmandatę apygardą gaus Seimo nario mandatą, Seimas veikiausiai dar šiemet turės iš naujo spręsti dėl jos imuniteto.
Neliečiamybę susigrąžins rugsėjį
N. Venckienė jau nebeslepia eisianti į politiką ir kandidatuosianti spalį įvyksiančiuose Seimo rinkimuose. VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas DELFI teigė, jog teisinę neliečiamybę įgyja visi kandidatai į Seimo narius. Taigi N. Venckienė imunitetą susigrąžins po kiek daugiau nei dviejų mėnesių.
„Tikrai prognozuotina, kad bus kreiptasi. VRK – kolegiali institucija, pas mus sprendimai priimami balsuojant. Paprastai duodame sutikimą. (...) Atvirai pasakius, nujaučiau, kad taip gali būti. Ir nemanau, kad ji bus vienintelė kandidatė, kuriai neliečiamybės klausimas gali būti aktualus, - kalbėjo Z. Vaigauskas. - Neliečiamybę ji įgis likus 30 dienų iki rinkimų.“
Rinkimai įvyks spalio 14 d. Tad rugsėjo viduryje N. Venckienė vėl taps nepasiekiama prokurorams.
Pasak Z. Vaigausko, VRK kandidatų neliečiamybę prokurorų prašymu naikino jau ne vieną ir ne du kartus.
Atvejų, kai VRK kandidato neliečiamybės nepanaikino, jau buvo. Tiesa, anot Z. Vaigausko, dažnai tai vykdavo sutarus su kandidato veiklą tiriančiais prokurorais, kurie sutikdavo bylos nagrinėjimą pristabdyti iki rinkimų kampanijos pabaigos. „Ne vienas toks atvejis yra buvęs“, - teigė VRK vadovas.
Sėkmė rinkimuose reikš dar vieną neliečiamybės naikinimą
Bet ir VRK sprendimas gali būti ne paskutinis. Kaip DELFI teigė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotojas Julius Sabatauskas, teisėjai patekus į Seimą, prokuratūrai tektų jau trečią kartą prašyti jos neliečiamybės panaikinimo.
„Kadangi prokuratūra mano, kad turi pakankamai duomenų pradėti ikiteisminį tyrimą, jie ir kreipiasi dėl asmens, kuris turi neliečiamybę, į Seimą“, - konstatavo J. Sabatauskas, primindamas ir tai, kad dėl N. Venckienės pirmiausiai turės spręsti VRK.
DELFI primena, jog už N. Venckienės neliečiamybės atėmimą antradienį balsavo 73 Seimo nariai. Imuniteto panaikinimui buvo reikalingas bent 71 balsas.
Po šio sprendimo N. Venckienė pripažino tai, apie ką jau ne sykį buvo užsiminusi – kad jau matuojasi Seimo narės kėdę. Ji pasitrauks iš teisėjų ir imsis formuoti vadinamąjį „Lietuvos sąrašą“, kurio kūrimą su bendražygiais jau pradėjo protestų N. Venckienei palaikyti organizatorius Darius Kuolys.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas