Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Prieš sistemą


Teisėjas A.Cininas: A.Ūso byloje niekas neprašė apklausti mergaitės  
Portalas "Delfi"", 2012 06 26 
Vadinamosios pedofilijos bylos nagrinėjimui pirmininkaujantis teisėjas Audrius Cininas teigia, kad dalies visuomenės priekaištai, jog specialiai yra vilkinamas teismo procesas, yra nepagrįsti. „Nuosprendis bus paskelbtas po rinkimų“, – neslepia Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjas.
Pasak jo, vadinamoji pedofilijos byla, kurioje kaltinimai dėl mažametės tvirkinimo pateikti mirusiam verslininkui Andriui Ūsui, „nėra rinkimų kampanijos dalis, todėl daryti kažkokias paraleles tarp šio proceso ir įstatymų leidžiamosios valdžios rinkimų – absurdiška“.
„Teismas nagrinėja šią bylą pagal savo, o ne pagal rinkimų grafiką, – savo puslapyje rašo A. Cininas. – Kažkam gal naudinga, kad nuosprendis bus po rikimų. Taip pat gal kažkam naudinga būtų, kad nuosprendis būtų prieš rinkimus arba net rinkimų dieną. Bet man tai nerūpi“.
„Ši byla nesuteikia nei vienam iš teisėjų kolegijos jokių lengvatų ar privilegijų, mes kaip skendome, taip ir skęstame rutininiame kitų bylų sraute, – nurodo teisėjas. – Kaip lipo, taip ir lipa ant galvos kas tik gali su prašymais, pareiškimais, skundais, pretenzijom ir sąmokslo teorijom“.
Jis taip pat pažymi, kad nagrinėti šią bylą dabartinė kolegija buvo paskirta 2012 m. balandžio mėnesį.
„Nuosprendį skelbti planuojama 2012 m. spalio-lapkričio mėn., taigi – 6-7 mėnesiai, – rašo A. Cininas. – Badantiems pirštu, kad tai daug, siūlau pasižiūrėti, kiek laiko ir po kokias instancijas ši byla trankėsi prieš tai, kiek laiko įprastai trunka kitų, bet kokių baudžiamųjų bylų nagrinėjimas. Gal kam bus įdomu pasidomėti ir kiek laiko trunka kai kurių bankininkų vien tik ekstradicijos procedūros kitose šalyse“.
Teisėjas pažymi, kad artimiausias teismo posėdis numatytas rugsėjį, nes daugelis proceso dalyvių vasarą atostogaus.
„Neturiu jokių įgaliojimų nustatyti kitų teisėjų, prokuroro, advokato atostogų grafikus, – rašo A. Cininas. – Bet gal čia pirštais į tai bandantys susivienys, nueis nežinau kur ir padarys taip, kad visos atostogos, visi posėdžiai kitose bylose būtų atšaukti ir visi A. Ūso proceso dalyviai dalyvautų tik šiame procese? Aš pirmas pasiruošęs atsisakyti visų savo atostogų, laisvo laiko, šeštadienių, sekmadienių ir kitų bylų, pabaigti šia bylą ir paskelbti nuosprendį per mėnesį ar du“.
A. Cininas taip pat pažymėjo, kad nagrinėjant A. Ūso bylą niekas neprašė, kad teismo posėdyje būtų apklausta nukentėjusiąja pripažinta mažametė mergaitė. „Jokio prašymo apklausti nepilnametę nukentėjusiąją nėra“, – teigė teisėjas.
Pasak jo, prašymus kviesti naujus liudytojus proceso dalyviai gali pateikti iki įrodymų tyrimo pabaigos.
Paklaustas, ar teismas neketina savo iniciatyva kviestis papildomų liudytojų, teisėjas atsakė: „Teismo pozicija yra tokia, kad jis neasistuos nei kaltinimui, nei gynybai“.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas