Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Teisėjų klano interesai


Pradėtas tyrimas dėl N.Venckienės: teisėja išnagrinėjo ir patenkino teisme nepriimtą skundą  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2012 04 24 
Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė vėl atsidūrė po padidinamuoju stiklu – šįkart ne dėl savo kalbų, o dėl tiesioginio darbo. Paaiškėjo, kad Civilinių bylų skyriaus teisėjos pirmininkaujama kolegija išnagrinėjo ir patenkino apeliacinį skundą, kurio teismas net nebuvo priėmęs. Dėl N. Venckienės ir dar dviejų Kauno apygardos teismo teisėjų darbo pradėtas tyrimas.
Skandalingi faktai Kauno apygardos teisme paaiškėjo Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT) gavus vienos kaunietės skundą, kuriame ji suabejojo, ar toliau teisėjo pareigas gali eiti ne tik civilinėje byloje pranešėja ir pirmininke buvusi N. Venckienė, bet ir jos kolegės Aušra Baubienė bei Dalė Burdulienė.
Pirminį patikrinimą pagal skunde nurodytus faktus atlikęs Lietuvos apeliacinis teismas konstatavo, kad jame nurodyti teiginiai pasitvirtino – N. Venckienės pirmininkaujama teisėjų kolegija išnagrinėjo ir patenkino vienos kaunietės apeliacinį skundą, nors jo teismas net nebuvo priėmęs. Tuo tarpu oficialiai apeliacinį skundą teismui padavęs kaunietis bylą pralaimėjo – jo skundas buvo atmestas kaip nepagrįstas.
Be to, teisėjų kolegija nusprendė bylą laimėjusiai moteriai priteisti 1 200 Lt bylinėjimosi išlaidų.
Kauno apygardos teismo paskelbtas sprendimas įsiteisėjo nuo jo paskelbimo, tačiau jį buvo galima skųsti kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui (LAT). Šalys šia teise nepasinaudojo.
Nustatyta, kad dar 2009-aisiais į Kauno miesto apylinkės teismą kreipėsi dvi moterys, kurioms atsakovu patrauktas vyras privalėjo mokėti išlaikymą, tačiau to nedarė. Ieškovės teismui nurodė, kad atsakovas po savo motinos mirties gavo palikimą, tačiau jo atsisakė, todėl turtas atiteko dviem jo giminaitėms (viena jų ir parašė skundą dėl bylą nagrinėjusių teisėjų kolegijos).
Ieškovės teismo prašė sandorį pripažinti negaliojančiu ir nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad vyras faktiškai priėmė motinos palikimą. Kauno miesto apylinkės teismas ieškinius tenkino iš dalies – sandorį, kuriuo buvo atsisakyta priimti palikimą, pripažino negaliojančiu nuo sudarymo momento.
Šį teismo sprendimą apeliacine tvarka Kauno apygardos teismui apskundė atsakovas. Skundą teismui padavė ir viena ieškovių, tačiau Kauno miesto apylinkės teismas dėl nustatytų trūkumų jo nepriėmė ir grąžino ieškovei.
Apeliacine tvarka šią bylą nagrinėjęs Kauno apygardos teismas turėjo išnagrinėti tik atsakovo apeliacinį skundą, tačiau N. Venckienės pirmininkaujama teisėjų kolegija išnagrinėjo ir apylinkės teisme nepriimtą skundą, o vėliau nusprendė jį patenkinti – nustatė juridinę reikšmę turintį faktą, kad atsakovas faktiškai priėmė savo motinos palikimą.
Byloje trečiaisiais asmenimis patrauktos palikimo priėmėjos teisme neturėjo galimybės išsakyti savo pozicijos – joms teismas nebuvo išsiuntęs ieškovės nepriimto apeliacinio skundo.
Atlikus tyrimą dėl Kauno apygardos teismo teisėjų veiksmų buvo konstatuota, kad N. Venckienė tinkamai nesusipažino su civilinės bylos medžiaga ir jos neparengė nagrinėjimui.
Nors teismo priimtas sprendimas jau yra įsiteisėjęs, jeigu jis būtų apskųstas, dėl padaryto grubaus pažeidimo būtų panaikintas.
Kauno apygardos teismo teisėjų N. Venckienės, A. Baubienės ir D. Burdulienės darbą penktadienį žada svarstyti Teisėjų taryba.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas