Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Atlyginimų vokeliuose sindromas


Į „vokelius” nevengė dėti ir 30 Lt  
Portalas "Delfi"", 2012 03 12 
Panevėžio mokesčių inspektoriai, tikrindami pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją apie „vokelius“, mokamus duoną ir pyragus kepančioje bei jais prekiaujančioje įmonėje, nustatyta, kad Ignalinos rajone įsikūrusios įmonės darbuotojams išmokėta per 14 tūkst. litų buhalterinėje apskaitoje neapskaityto darbo užmokesčio.
Operatyvaus patikrinimo metu buvo tikrinama įmonės buhalterinė apskaita nuo 2007-ųjų pradžios iki 2011-ųjų pabaigos. Surinkti duomenys parodė, kad darbdavys šiuo laikotarpiu savo darbuotojams dalį atlyginimo „vokeliuose“ išmokėdavo nuolat.
Patikrinimo metu paaiškėjo, kad „vokeliai“ buvo mokami nedidelėmis sumomis, nuo 30 iki 100 litų, tačiau ilgą laiką. Su darbuotojomis buvo atsiskaitoma tiek už legalų, tiek už nelegalų darbą, arba už darbą atliekamą ne darbo valandomis.
„Pavyzdžiui, mokesčių specialistai nustatė, kad viena darbuotoja šioje kepykloje kelias savaites dirbusi nelegaliai ir tuo laikotarpiu jai kasdien buvo mokama po keliasdešimt litų nepaskaityto darbo užmokesčio. Iš viso išmokėta 750 Lt. Kitai darbuotojai daugiau kaip trejus metus kas mėnesį po 50 litų direktorė išmokėdavusi už ne darbo valandomis atliktą darbą. Dar trims legaliai dirbusioms moterims išmokėti beveik 8 tūkst. litų, neapskaitytų buhalterinėje apskaitoje. „Vokelius“ darbuotojos dažniausiai gaudavusios direktorės kabinete. Tai parodo, kaip sistemingai pažeisdamas įstatymus kepyklos savininkas vykdė savo verslą bei bandė įgyti konkurencinio pranašumo prieš sąžiningai dirbančius verslininkus.“, - sako Panevėžio ir Utenos apskričių verslininkus kontroliuojančio Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (AVMI) Kontrolės departamento direktorė Rasita Žilinskienė.
Surinkti duomenys apie buhalterinės apskaitos įstatymo pažeidimus Ignalinos rajono įmonėje perduoti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas