Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Teisėjų klano interesai


Teisėjai prašo apginti šantažuojamą V. Kondratjevą, G.Kryževičius nežada atsistatydinti  
Dainius Sinkevčius, Portalas "Delfi"", 2012 02 03 
Teisėjų taryba penktadienį nusprendė kreiptis į generalinį prokurorą Darių Valį, kurio prašys pradėti ikiteisminį tyrimą dėl įvykių Kėdainių rajono apylinkės teisme, kai buvo įsiveržta į teismo pirmininko Vitalijaus Kondratjevo kabinetą ir reikalauta priimti teisėjai Neringai Venckienei palankų sprendimą.
„Reikia sureaguoti pačiu griežčiausiu būdu – taip negali būti, – Teisėjų taryboje sakė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininkas Gintaras Kryževičius. – Teisėjas yra šantažuojamas tiesiogine to žodžio prasme, jam atsilaikyti turi padėti teismų savivalda“.
Teisėjai pripažino, kad įvykiai Kėdainiuose rodo, kad „mes nekontroliuojame situacijos“.
Į V. Kontratjevo darbo kabinetą visuomenininkais prisistatę asmenys įsiveržė sausio 19-ąją, apie 10 val.
Be sutikimo į teismo pirmininko kabinetą įėję du vyrai ir viena moteris V. Kondratjevui pareiškė, esą, jis nieko apie bylą neišmanąs, sprendimą dėl Drąsiaus Kedžio dukros perdabimo motinai priėmęs nežinodamas visų bylos aplinkybių. Be to, jie teisėjui ketino įteikti Neringos Venckienės knygą „Drąsiaus viltis – išgelbėti mergaitę“.
Atsisakius knygą priimti ir paprašius palikti darbo kabinetą, išėjęs tik vienas iš vyrų, kitas pradėjęs vartyti ir cituoti knygą. Kabinetą N. Venckienę palaikančio judėjimo atstovai palikę tik po priminimo, kad bus iškviesta policija. Po kelių minučių vienas iš vyrų vėl įsibrovęs į kabinetą, palikęs knygą ant stalo ir pasakęs, kad su teismo pirmininku V. Kondratjevu dar neatsisveikina.
„Manau, kad toks vizitas į teismą yra ne kas kita, o nepagarba teismui, bandymas daryti poveikį teisėjams, priimantiems sprendimus didžiulį rezonansą visuomenėje sukėlusiose bylose“, – Teisėjų taryboje sakė Panevėžio apygardos teismo pirmininkas Valdas Petras Meidus.
Tuo tarpu G. Kryževičius įsitikinęs, kad toks visuomenininkų elgesys yra nekorektiškas – bet koks spaudimas teismui yra negalimas.
„Taip peržengiamos bet kokios moralės ribos, arba tie standartai, kurie lietuviškoje aplinkoje turėtų gyvuoti, žmonės vadinami necenzūriniais arba tokiais žodžiais, kurie negalėtų skambėti iš mūsų lūpų, – sakė G. Kryževičius. – Taip peržengiamos bet kokios ribos, toks spaudimas niekur neatves, nes mes esame profesionalus korpusas ir jokiems spaudimams, kokia forma jie bebūtų daromi, ir net iki fizinės jėgos panaudojimo, mes vis tiek nepasiduosime. Tai bergždžias darbas. O atsistatydinimas... Tokiu atveju visa teismų sistema turėtų išsibėgioti, ir teisingumą turėtų vykdyti visuomeninės grupės su tam tikrais interesais, o nuo Romos imperijos laikų niekas neišrado geresnio mechanizmo ginčams spręsti kaip teismai“.
Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas teigė, kad neatsistatydins, jeigu visuomenininkai to reikalaus.
„Jeigu manęs kas nors klaus, aš pasakysiu – ne, yra tam procedūros, – žurnalistams kalbėjo G. Kryževičius. – Jeigu yra noras mane atstatydinti, yra apkaltos procesas, jį gali inicijuoti tam tikri subjektai. Štai tokiu keliu civilizuotai reikia eiti. O jeigu kalbėti apie kiekvieną, kuris mano esąs teisingausias tam tikroje situacijoje arba tik jo teisybė gali nulemti tam tikrus teismų sprendimus, tai tikrai to nebus. Ir mes visi darysim taip, kad tvirtu stuburu palaikydami tuos, kurie vykdo savo pareigą taip, kaip priklauso, ir atsisakydami visų, kurie elgiasi taip, kaip panašiai elgiasi Kaune, mes pasiektume, kad nebūtų klijuojamos mums etiketės, kad ir pedofilų ar dar ko nors. Nes mes tokiais nesame, mes taip pat visi auginame vaikus, pergyvename dėl jų likimo“.
Į Teisėjų tarybą atvykę piliečių judėjimo „Už demokratinę teisėsaugą“ nariai aiškino, kad teismų savivaldos atstovai turėtų ištirti V. Kondratjevo elgesį, be to, patarti Kėdainių ir Panevėžio teismams nusišalinti nuo bylų, susijusių su D. Kedžio dukra, bei patarti visiems Lietuvos teismams nenagrinėti jokių bylų, kol nebus baigta vadinamoji pedofilijos byla.
„Kaip mes galėtume duoti nurodymus? Niekas teisėjui negali nurodyti, kaip turi nagrinėti bylas“, – visuomeninio judėjimo atstovams aiškino Teisėjų tarybos pirmininko pavaduotojas Egidijus Laužikas.
„Mums tai draudžia įstatymas, Teisėjų taryba to negalėtų niekaip daryti, nes tada mes taip pat pažeistume įstatymus“, – jam antrino tarybos sekretorė Laima Garnelienė.
Išeidami visuomenininkai teisėjams įteikė maždaug 250 jų reikalavimą remiančių žmonių parašų, dar keturis kartus daugiau žadėjo pristatyti ateityje.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas