Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Teisėjų klano interesai


Apie D.Grybauskaitę telefonu kalbėjęs Kauno teisėjas Teisėjų tarybą iškeitė į Australiją  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2012 02 02 
Dėl teisėjo vardo pažeminimo iš pareigų atleisti siūlomas Kauno miesto apylinkės teismo teisėjas Almantas Lisauskas dar mažiausiai mėnesį nenusivilks teisėjo mantijos – penktadienį suplanuotame Teisėjų tarybos posėdyje teisėjas nepasirodys, nes ketvirtadienį su vienu Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėju išskrido atostogauti į Australiją.
Oficialiai atostogauti išėjusio A. Lisausko atleidimo iš pareigų klausimą Teisėjų taryba planuoja atidėti vasario pabaigai, tačiau į darbą grįžęs teisėjas dar turi teisę susipažinti su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) surinkta medžiaga, todėl gali būti, kad jo atleidimo klausimas nusitęs dar vėlesniam laikotarpiui. Tiesa, dėl A. Lisausko atleidimo iš pareigų vėliau gali būti šaukiamas ir neeilinis tarybos posėdis.
Atleisti iš pareigų dėl teisėjo vardo pažeminimo A. Lisauską Teisėjų tarybai siūlo prezidentė Dalia Grybauskaitė. Įtariama, kad teisėjas pažeidė teisingumo, nešališkumo ir nepriklausomumo principus, darydamas įtaką muitinės pareigūnams ir savo kolegai.
Tiesa, STT pareigūnai nenustatė, kad Kauno teisėjas būtų padaręs kokį nusikaltimą, bet jo pokalbiai telefonu ir kabinete prasilenkė su teisėjo etikai taikomais reikalavimais.
DELFI žiniomis, vieno pokalbio metu A. Lisauskas minėjo ir prezidentę D. Grybauskaitę. Kai vienas jo pažįstamas asmuo paskambino teisėjui ir paklausė, kaip šis laikosi, teisėjas jam atkirto: „anksčiau sakydavau, kad kaip prie Valdo Adamkaus, o dabar – kaip prie D. Grybauskaitės“.
Penktadienio Teisėjų tarybos posėdyje bus svarstomas ir dar keturių Kauno teisėjų, panorusių iš pareigų pasitraukti savo noru, klausimas. Tiesa, jame nedalyvaus laikinai Kauno apygardos administraciniam teismui vadovavęs Kęstutis Gudynas, paprašęs šį klausimą svarstyti jam nedalyvaujant.
Kiti teisėjai – Rimantas Bučma, Valdonė Račiūnienė ir Gerutis Varanavičius posėdyje turėtų dalyvauti. Jie kol kas nėra atsiėmę savo pareiškimų dėl atsistatydinimo, tačiau vienas jų tokį variantą esą svarsto.
Kauno teisėją A. Lisauską operatyvinėmis priemonėmis stebėję STT pareigūnai nustatė, kad apylinkės teismo teisėjai neoficialiuose pokalbiuose prašė savo kolegų, nagrinėjusių administracinių teisės pažeidimų bylas, griežtai nebausti jų draugų bei pažįstamų.
Teisėjų tarybos ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius yra sakęs, kad įvykiai Kauno teismuose parodė, jog tai – akivaizdi teismų problema. Tačiau, pasak jo, tokie teisėjų veiksmai nebus toleruojami.
„Šita istorija parodė, kad iš tiesų tai yra akivaizdi problema, – žurnalistams sakė G. Kryževičius. – Teisėjai šioje situacijoje tikrai nepaiso vieno iš reikšmingiausių etikos kodekso reikalavimų – nebendrauti tarpusavyje bylose, kuriose nesi teisėjas ir, žinoma, nesiekti jokių asmeninių ar kitokių interesų įgyvendinimo. Tokie reiškiniai teismų sistemoje egzistuoja ir tai yra vienas iš šios istorijos pamokančiųjų aspektų, kad mums, teisėjams ir Teisėjų tarybai reikėtų sureaguoti į šią istoriją, į šiuos reiškinius, patikinant visą mūsų teisėjų bendruomenę, jog negali būti toleruojami tokie dalykai“.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas