Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Teisėjų klano interesai


G.Kryževičius: susidaro įspūdis, kad Lietuvos teismų sistemoje korupciniai ryšiai yra tapę lyg ir standartu  
Žinių radijas, 2012 02 01 
Skandinavijos šalyse korupciniai teisėjų ryšiai esą neįsivaizduojami, Žinių radijo laidoje „Aktualusis interviu“ sakė Lietuvos aukščiausiojo teismo pirmininkas Gintaras Kryževičius. Pasak jo, kai suomių ir švedų buvo paklausta, kaip jie kovojantys su korupcija teismų sistemoje, jie teigė nė nesuprantantys, apie ką yra kalbama, nes jų teismų sistemoje tokie ryšiai esą neįmanomi.
„Aš labai norėčiau, kad mes artėtume prie skandinaviško modelio, kur apskritai nesuvokiama, kad tokie (korupciniai. – red.) ryšiai egzistuoja, kad teisėjai gali daryti įtaką vienas kito sprendimams dėl to, kad jie pažįstami, kolegos ir galbūt kitą kartą reikės nueiti pas kitą teisėją, pas savo kolegą ir taip pat paprašyti dėl pažįstamo. Jeigu tokių santykių nebūtų, aš manau, kad mes daug daug galėtume nuveikti teisingumo labui“, – teigė G. Kryževičius.
Pasak jo, tuo metu iš kai kurių mūsų teisėjų pasisakymų susidaro įspūdis, kad Lietuvos teismų sistemoje korupciniai ryšiai yra tapę lyg ir standartu, tačiau už juos teisėjai esą tik pabarami. Jo manymu, siekiant apvalyti sistemą nuo korupcinių ryšių, turi būti paisoma profesinių, o ne asmeninių interesų.
„Atleiskit, ar mes kalbame apie išsivalymą iš vidaus, siekį tapti tikraisiais teisingumo vykdymo atstovais, kur, nežiūrint, ar tai yra asmeninis interesas ar kitas, pirmiausia mes profesinio intereso, t. y. teisingumo įgyvendinimo, siekiame. Ar vis dėlto mes toleruojame ir grūmojame savo dideliu pirštu: štai, nedarykite taip daugiau. Aš manau, kad pirmasis būdas yra efektyvesnis“, – sakė G. Kryževičius.
Pasak jo, jei penki pagalba draugams ir bičiuliams bylose įtariami Kauno teisėjai nuspręstų nebesitraukti iš savo pareigų, išeities iš susidariusios padėties būtų ieškoma įstatymų nustatyta tvarka.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas