Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Teisėjų klano interesai


Buvusios teisėjos bylą nagrinės net 17 Aukščiausiojo Teismo teisėjų  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2012 01 17 
Iš teisėjos pareigų atleistos Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėjos Anželikos Šimaitienės baudžiamosios bylos imsis net iš 17 Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjų sudaryta Baudžiamųjų bylų skyriaus Plenarinė sesija. Taip antradienį nusprendė A. Šimaitienės bylą nagrinėti turėjusi trijų teisėjų kolegija.
A. Šimaitienės byla jau antrą kartą sulaukė išskirtinio LAT dėmesio – anksčiau ją nagrinėjo išplėstinė septynių teisėjų kolegija.
Prieš penkerius metus nuo pareigų nušalintos, tačiau tik praėjusiais metais iš teisėjos pareigų atleistos A. Šimaitienės bylos kasacinės instancijos Plenarinė sesija nusprendė imtis, nes „tinkamas baudžiamojo ar baudžiamojo proceso įstatymo pritaikymas byloje reikštų naują teisės normos aiškinimą teismų praktikoje“ bei „atsirastų pagrindas nukrypti nuo LAT praktikos“, DELFI sakė teismo atstovė Živilė Jokimaitė-Dolgich.
Teismo posėdžio data dar nepaskirta – šią savaitę teismas turėtų tik pasirengti bylos nagrinėjimui.
A. Šimaitienės bylos kasacinės instancijos teismas ėmėsi gavęs dabar jau buvusios teisėjos skundą. Lietuvos apeliacinis teismas praėjusių metų liepą jai paskelbė nepalankų nuosprendį, kai konstatavo, kad teisėjos veiksmuose buvo nusikaltimo požymių, tačiau jos negalima nuteisti, nes seniausiai yra suėję senaties terminai.
Jeigu nebūtų suėjusi senatis, teisėjai būtų priimtas apkaltinamasis nuosprendis.
Jeigu šį teismo verdiktą paliks LAT, gali būti užkirstas kelias A. Šimaitienei iš Lietuvos valstybės gauti apie 300 tūkst. Lt kompensaciją už priverstinę pravaikštą.
Anksčiau A. Šimaitienei buvo priimtas palankus išteisinamasis nuosprendis, bet jį prokuratūra apskundė LAT, kuris teisėjos bylą nurodė apeliacinės instancijos teismui nagrinėti dar kartą iš naujo.
A.Šimaitienė buvo teisiama kartu su posėdžių sekretore Jolanta Rutkauskiene. Jų darbu specialiosios tarnybos susidomėjo po to, kai buvo gautas pranešimas apie dar 2002-aisiais įtartinai greitai išnagrinėtą bylą dėl buto privatizavimo.
Prokurorai įtarė, kad A. Šimaitienės priimtame sprendime buvo įrašytas teismo posėdyje realiai nedalyvavęs asmuo. Šie įtarimai Apeliaciniame teisme pasitvirtino - pripažinta, kad teisėja ir posėdžių sekretorė suklastojo dokumentą.
Tuo tarpu A. Šimaitienė nesutinka su jai mestais kaltinimais ir savo kaltę kategoriškai neigia.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas