Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Atlyginimų vokeliuose sindromas


Vilniaus picerijų tinkle – dešimtys tūkstančių litų „vokeliuose“  
Portalas "Delfi"", 2011 12 20 
Mokesčių inspekcijos ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai vienoje tinklo „Fokus pica” picerijų Vilniuje aptiko įvairiomis kupiūromis išdėliotus pinigus ir darbuotojų sąrašus su nurodytomis sumomis. Įtariama, kad maitinimo užeigoje atlyginimai buvo mokami „vokeliuose”.
„Vokelių“ mokėjimo vietoje rasta daugiau nei 25 tūkst. Lt grynųjų pinigų, paruoštų mokėjimui. Netoliese aptikti ir neapskaitytų pajamų „registrai“. Šiuos sąrašus nuodugniai tyrinėja FNTT, pradėtas ikiteisminis tyrimas.
„Nemačiau jokios sutarties ir nežinau kokiu pagrindu esu įdarbintas. Negaliu pasakyti ar dirbu pilnu etatu ar ne“, - Valstybinei mokesčių inspekcijai teigė picerijos darbuotojas.
Patikrinimo metu atsirado ir daugiau „vokelyje“ gaunamo atlyginimo liudytojų. Mažiausiai trys darbuotojai mokesčių inspektoriams tvirtino nežiną koks darbo užmokestis jiems rodomas įmonės apskaitoje. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) minėtoje picerijoje nustatė ir nelegaliai dirbančių darbuotojų.
Pažymima, kad patikrinimas picerijų tinkle atliktas ne atsitiktinai. Dar šių metų gegužės mėnesį Vilniaus AVMI nustatė įmonę kaip rizikingą, su vadovu buvo pravestas pokalbis. Išklausęs mokesčių inspektorių išreikštų pastabų ir abejonių dėl įmonės veiklos skaidrumo, pastarasis žadėjo reaguoti ir ištaisyti galimus trūkumus. Minėtos įmonės vadovas Vilniaus AVMI inspektoriams pristatė raštišką įsakymo kopiją, kuria įsipareigojo darbo užmokestį savo darbuotojams pakelti 100 proc.
Pateikęs raštą, verslininkas mokesčių inspekcijai nustojo teikti deklaracijas apie išmokamą darbo užmokestį ir išskaičiuotus mokesčius. Vilniaus AVMI, nuolat stebėdama minėtos picerijos teikiamus rodiklius, atliko pakartotinę analizę bei priėmė sprendimą atlikti operatyvų patikrinimą.
Šiuo metu skaičiuojama valstybei padaryta žala – kiek bendrovė nuslėpė pajamų ir mokesčių.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas