Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Žiniasklaidos priemonių kova


Teismai laikraščiams nebeleis užsidirbti milijonų  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 09 22 
Nuo spalio įsigaliojus naujam Civilinio proceso kodekso (CPK) pakeitimo ir papildymo įstatymui sunkias dienas išgyvenančių Lietuvos žiniasklaidos priemonių leidėjų laukia dar niūresni laikai – iš laikraščių puslapių išnyks teismų skelbimai apie procesinių dokumentų įteikimą viešo paskelbimo būdu.
Dar birželio 21-ąją Seimo priimtoje ir spalio 1-ąją įsigaliosiančioje naujojoje CPK redakcijoje numatyta, kad teismų skelbimai turės būti skelbiami ne spaudoje, o specialiame tinklalapyje internete ir teismo skelbimų lentoje.
Įstatymo pakeitimus įregistravęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius aiškinamajame rašte buvo nurodęs, kad taip keičiama praktiškai nepasiteisinusi procesinių dokumentų įteikimo viešo paskelbimo būdu tvarka. Ja besibylinėjantiems asmenims ir įmonėms pavyks išvengti papildomų bylinėjimosi išlaidų.
Iki spalio 1-osios apie teismo posėdžius šaukimų negavusiems ar jų nepriimantiems asmenims reikėdavo skelbti respublikiniame ir miesto laikraštyje, dažnai tokio skelbimo paskelbimas bylą iškėlusiam ieškovui kainuodavo kelis šimtus litų, o jeigu į bylą būdavo įtraukiama keliolika ar keliasdešimt asmenų – ir tūkstančius.
Štai, dienraštyje „Lietuvos rytas“, kuriame teismo skelbimai užimdavo mažiausiai vieną reklamos puslapį, pranešimas apie teismo posėdį iki 100 simbolių kainuoja 20 Lt, o už kiekvieną papildomą simbolį imamas 20 ct mokestis.
Bene daugiausiai teismų skelbimų (2-3 puslapiai viename numeryje) publikuojančiame dienraštyje „Lietuvos žinios“ pranešimas apie posėdį iki 10 žodžių kainuoja 10 Lt (plius PVM), o už kiekvieną papildomą žodį imamas 1 Lt (plius PVM).
Skelbimai išnyks ir iš rajoninių laikraščių puslapių – jie taip pat leidinių leidėjams buvo labai svarbūs, nes padėdavo išsilaikyti sunkiai galą su galu suduriančioms redakcijoms.
Apie procesinių dokumentų įteikimą viešo paskelbimo būdu yra skelbiama, kai adresato gyvenamoji ir darbo vietos yra nežinomos ir kai CPK nustatyta tvarka nėra galimybės paskirti kuratorių. Viešai gali būti įteikiami ieškinio kopija atsakovui, teismo šaukimai, pranešimai ir kiti procesiniai dokumentai dalyvaujantiems byloje asmenims.
Dėl to teismas turi priimti nutartį, kurioje nurodoma procesinių dokumentų įteikimo viešo paskelbimo būdu data. Pranešimas turi būti paskelbtas ne vėliau kaip prieš keturiolika dienų iki teismo posėdžio dienos.
Naujajame CPK taip pat yra susiaurintas atvejų, kada gali būti naudojamas viešo paskelbimo būdas, sąrašas, taip siekiant užtikrinti proceso šalies teisę būti išklausytai.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas