Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Reklamą reglamentuojantys įstatymai


Nubaustas netikrais kvepalais prekiavęs Gariūnų verslininkas  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 08 16 
Kvepalus ir tualetinį vandenį su garsių prekės ženklais Gariūnų turgavietėje pardavinėjęs Vietnamo pilietybę turintis verslininkas atsipirko 10 MGL dydžio (1 300 Lt) bauda. Tokią sankciją jam skyrė baudžiamąją bylą išnagrinėjęs Vilniaus miesto 2 apylinkės teismas.
Tiesa, Lietuvoje pagal verslo liudijimą dirbantis verslininkui nemalonumai dar nesibaigė – prekės ženklų teises ginanti asociacija „SNB – REACT“ dar gali kreiptis į teismą dėl gamintojų patirto beveik 40 tūkst. Lt žalos atlyginimo.
Bylos duomenimis, Gariūnų turgavietėje Vietnamo pilietis prekiavo kvepalais ir tualetiniu vandeniu, kurie buvo pažymėti svetimais prekių ženklais. Atitinkamų teisėtų gamintojų gaminamų originalių prekių bendra mažiausia kaina viršijo 150 MGL dydį ir dėl to padarė didelės žalos.
Nustatyta, kad turguje buvo prekiaujama „Givenchy“, „Escada“, „Boss“, „Kenzo“, „Chanel“, „Versace“, „Gucci“, „Armani“ ir kitų garsių prekės ženklų kvapiaisiais vandenimis. Bendra tikrų šių gaminių vertė – 37 tūkst. 426 Lt.
Vietnamo pilietis pripažino savo kaltę ir nurodė, kad kvepalus pirkdavo toje pačioje Gariūnų turgavietėje iš kitų, nepažįstamų, asmenų. „Kai perku didesnį kiekį, gaunu pigiau, todėl vėliau juos galiu parduoti brangiau, – aiškino verslininkas. – Apie tai, kad mano parduodami kvepalai nėra originalios prekės, aš niekada nesusimąsčiau“.
Turgaus prekeivis buvo sulaikytas per policijos pareigūnų reidą – vienas pirkėju apsimetęs pareigūnas už 32 Lt nusipirko tualetinio vandens „Boss Napoleon“. Patikrinimą atlikę pareigūnai verslininko paprašė pateikti prekių įsigijimo dokumentus, tačiau jų vietnamietis neturėjo.
Asociacijos „SNB – REACT“ atstovas Lietuvoje nurodė, kad pas verslininką rastas 171 vnt. kvepalų ir kosmetikos gaminys buvo buvo pažymėtas prekių ženklais, kurių apipavidalinimas (žymėjimas, etiketės, dizainas, prekių ženklai ir kitos detalės) neatitinka teisėtų gamintojų originalioms prekėms keliamų reikalavimų. Leidimas naudoti šioms įmonėms priklausančius prekių ženklus ant tyrimui pateiktų produktų nėra suteiktas jokiems, taip pat ir Lietuvos fiziniams ar juridiniams asmenims.
Tyrimo metu nepavyko nustatyti, ar kvepalai su žymenimis „Azzaro“ ir „Escada“ atitinka gamintojo keliamus reikalavimus, todėl jie buvo grąžinti verslininkui. Kiti kvapieji vandenys buvo sunaikinti.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas