Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Reklamą reglamentuojantys įstatymai


Stinga priemonių kovoti su „pamirštais“ reklaminiais automobiliais  
Justina Juršytė, Portalas "Delfi"", 2011 08 04 
Sostinėje vis daugiau matyti automobilių, kurie savaitėmis stovi prie prekybos centrų ar kitų susibūrimo vietų ir rėksmingomis, ryškiomis reklamomis traukia miestiečių dėmesį. Taip reklamuojamos greitų skyrybų, skolų išieškojimo, vairavimo pamokų, autoserviso ir kitos paslaugos. Prekybos centrai su tokiais automobiliais kovoja kaip su ataugančiomis piktžolėmis, savivaldybė daug priemonių kovoti neturi.
Vilniaus Kalvarijų gatvėje „Maximos“ prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelė įkurta šalia judrių gatvių sankryžos. Prie pat gatvių vienas priešais kitą stovi du automobiliai, reklamuojantys greitas ir pigias skyrybas bei skolų išieškojimą. Ant pastarojo automobilio stogo įtaisytas dėmesį traukiantis kareivio manekenas.
„Maximos“ atstovė spaudai Olga Malaškevičienė DELFI teigė, kad prie šios parduotuvės stovėjimo laikas neribotas, todėl uždrausti tokiems automobiliams stovėti negalima.
„Automobilių aikštelėse prie tinklo parduotuvių, kur pirkėjams nėra reglamentuotas nemokamo stovėjimo laikas, reklaminių automobilių savininkai piktnaudžiauja ir vietas, skirtas mūsų pirkėjams, naudoja savo tikslams. (...) Su mūsų prekybos tinklo administracija įvairias paslaugas reklamuojančių automobilių savininkai savo veiksmų nederino, tačiau šiuo atveju mes negalime uždrausti aikštelėje prie parduotuvės laikyti automobilio“, - kalba O. Malaškevičienė.
„Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė pasakoja, kad su kai kuriais reklaminių automobilių savininkais tenka kovoti ypač dažnai.
„Neretai atsiranda „rinkodaros gudručių“, kurie tiesiog palieka automobilius su rėksmingais reklaminiais atributais stovėjimo aikštelėje. Su vienu ypač atkakliu „rinkodaristu“ prie Šiaurės miestelio „Rimi Hypermarket“ taip bendraujam jau ne vienerius metus - automobilis būna išgabentas, po kiek laiko jis vėl atsiranda ir t.t. Kiekvieną kartą atsiradus reklaminiam automobiliui, mes imamės priemonių, kad jis grįžtų į savo šeimininko stovėjimo aikštelę“, - kalba R.Stanaitytė – Česnulienė.
IKI prekybos tinklo komunikacijos vadovas Valdas Lopeta pasakoja, kad automobilių stovėjimo aikštelės prie prekybos centrų kartais priklauso savivaldybei, kuri tokiais atvejais ir turi kovoti su piktnaudžiautojais.
„Kovodami su ne vietoje automobilį statančiais vairuotojais taip pat neatmetame galimybės pasekti Vilniaus miesto mero pavyzdžiu ir pasinaudoti šarvuočio paslaugomis“, - kalba V. Lopeta.
Greitas skyrybas ir skolų išieškojimą automobiliais reklamuojančių įmonių šeimininkas Saulius Vaikšnoras e-laišku atsisakė komentuoti idėjas savo paslaugas reklamuoti automobiliais prekybos centrų stovėjimo aikštelėse.
„Mūsų įmonė nekomentuoja savo reklamos formos ir turinio, juo labiau, kad mūsų reklamos ir marketingo klausimai yra konfidencialūs“, - sakoma S. Vaikšnoro atsiųstame laiške.
Kovoti žada, priemonių daug neturi
Vilniaus savivaldybė pradėjo akciją prieš nelegalias reklamas mieste, tačiau daug priemonių kovoti su tokiais automobiliais neturi, jeigu šie važiuoja ir netrūnija palikti be priežiūros.
„Nei reklamos įstatymas, nei kitos taisyklės nekalba apie reklamą apie ant automobilio. Tik apie papildomas konstrukcijas. Jeigu kažkas apklijuoja savo automobilį lipdukais, teisės tikrinti įstatymas mums nesuteikia. Kažkas įstatyme randa spragų ir tuo naudojasi“, - sako Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus l.e. pavaduotojo pareigas Andžejus Dinikis. Jo teigimu, norint už nelegalias reklamas bausti tokių automobilių šeimininkus, reikia keisti įstatymus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas