Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD karininko žūtis


VSD negali atsakyti, ar V.Pociūno žūtis susijusi su tarnyba saugume DELFI  
Portalas "Delfi"", 2011 07 22 
Valstybės saugumo departamento (VSD) sudaryta komisija pareiškė negalinti nustatyti, ar yra priežastinis ryšys tarp Vytauto Pociūno žūties ir jo pareigų, susijusių su VSD veikla, nes Generalinė prokuratūra dar nėra pateikusi vertinimo, ar buvęs saugumo karininkas žuvo dėl nusikaltimo.
Kartu tarnybinio patikrinimo išvadose kartojama, kad 2006 metais Baltarusijoje mįslingomis aplinkybėmis žuvęs V.Pociūnas kaimyninėje šalyje viešėjo kaip Užsienio reikalų ministerijos pareigūnas ir jokių VSD užduočių nevykdė.
Penktadienį paskelbtame VSD pranešime spaudai teigiama, kad tarnybinio tyrimo komisija nustatė, jog V.Pociūnui nuo 2006 metų rugpjūčio 5 dienos iki 25 dienos užsienio reikalų ministro įsakymu buvo pavesta pavaduoti Lietuvos generalinio konsulato Gardine generalinę konsulę per jos kasmetines atostogas.
"V.Pociūnas 2006 metų rugpjūčio 22-23 dienomis buvo tarnybinėje komandiruotėje Baltarusijos Respublikos Bresto mieste kaip Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovas, pavaduojantis generalinę konsulę dalyvaujant Ukrainos Nepriklausomybės 15-ųjų metinių renginyje ir jokių VSD užduočių nevykdė", - sakoma pranešime spaudai.
Vilniaus apygardos administracinio teismo nurodymu sudaryta tyrimo komisija dėl priežastinio ryšio tarp V.Pociūno žūties ir jo pareigų, susijusių su VSD veikla vykdymo, nustatymo, kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl V.Pociūno mirties fakto Bresto mieste.
"Generalinė prokuratūra informavo, kad šioje tyrimo stadijoje vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, ar V.Pociūno mirtis įvyko dėl nusikalstamų veiksmų, kokie šios nusikalstamos veikos motyvai, negali, nes nesurinkti visi tyrimui reikšmingi duomenys. Todėl Tarnybinio tyrimo komisija pateikė išvadą, jog negali nustatyti, ar yra priežastinis ryšys tarp Vytauto Pociūno mirties (žūties) ir jo pareigų, susijusių su VSD veikla", - teigia VSD.
VSD tarnybinio tyrimo komisijos išvados perduotos našlei Liudvikai Pociūnienei.
Komisija sudaryta nagrinėjant V.Pociūno našlės prašymą išmokėti kompensaciją dėl vyro žūties.
Vilniaus apygardos administracinis teismas nustatė, kad tenkinti L.Pocūnienės reikalavimą dėl kompensacijos apskaičiavimo ir išmokėjimo nėra teisinio pagrindo, nes tokius skaičiavimus atlieka Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos (VSDFV) teritorinis skyrius, kai gauna tarnybinio tyrimo komisijos išvadą, patvirtinančią priežastinio ryšio buvimą.
Teismo sprendime rašoma, jog VSD Statute nustatyta, kad aplinkybė, ar saugumo pareigūno mirtis ar sveikatos sutrikdymas yra susijęs su tarnyba, nustatoma VSD vadovo nustatyta tvarka atlikus tyrimą.
Tarnybinis tyrimas dėl V. Pociūno žūties nebuvo atliktas, todėl teismas padarė išvadą, kad VSD nėra priėmęs galutinio sprendimo dėl kompensacijos mokėjimo.
Našlė įsitikinusi, kad prieš penkerius metus Breste žuvęs V. Pociūnas buvo VSD pareigūnas, kuris po Užsienio reikalų ministerijos priedanga Baltarusijoje vykdė užduotis, todėl VSD turi išmokėti kompensaciją.
Našlė prašė, kad teismas iš VSD jai priteistų dešimties metų vidutinį V.Pociūno atlyginimą. Moteris tvirtino nežinanti, kokia tai suma būtų.
Pareigūno našlei URM jau yra išmokėjusi 2,5 metų paskutinio tarnybinio atlyginimo dydžio kompensaciją. Bet, kaip posėdyje teigė advokatas, įstatymai leidžia L.Pociūnienei pasirinkti kompensaciją ir ją gavusi iš VSD, ministerijos skirtus pinigus moteris grąžintų.
V.Pociūnas mirė 2006-ųjų rugpjūčio 23-iosios naktį, iškritęs iš devinto aukšto viešbutyje Breste. Generalinė prokuratūra dukart buvo pripažinusi, kad ši mirtis buvo nelaimingas atsitikimas, tačiau teismo nurodymu ikiteisminis tyrimas vėl atnaujintas. Dabar tarp kitų versijų tiriama ir nužudymo versija.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas