Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Atlyginimų vokeliuose sindromas


Atlyginimas – priedas prie „vokelio”  
Portalas "Delfi"", 2011 07 04 
Šiais metais nustatytos įvairios Vilniaus apskrities įmonės, darbuotojams išmokėjusios beveik 0,7 mln. Lt į apskaitą neįtraukto darbo užmokesčio. Atlyginimai „vokeliuose“ rasti įvairias verslo rūšis vykdančiose bendrovėse, praneša Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI).
Mokesčių inspekcijos specialistai, birželio mėn. pradžioje apsilankę vienoje Vilniaus mieste įsikūrusioje įmonėje, teikiančioje krovinių gabenimo vietiniais ir tarptautiniais maršrutais, paslaugas, nustatė, kad nelegalus atlyginimas darbuotojams buvo pervedamas iš asmeninės įmonės vadovo sąskaitos. Nelegalūs atlyginimai mokėti įmonės vairuotojams. Nors darbo sutartyje buvo numatytas apie 1000 litų siekiantis atlygis už darbą, bet žodžiu sutarta už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą iš karto po reiso papildomai mokėti po 0,30 lito. Per mėnesį susidarydavo neoficialiai išmokamų 2000–3000 litų suma.
„Neretai nesąžiningi įmonių vadovai ieško vis įvairesnių neoficialaus atlyginimo mokėjimo būdų“, – pažymi Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas, pasitelkdamas reklamos paslaugas teikiančios įmonės pavyzdžiu, kuri darbuotojams, be nustatyto apie 900 litų siekiančio atlyginimo, dengė automobilių nuomos ir kuro sąnaudas, mokėjo priedus už darbą kelionėje, lauko sąlygomis ir pan. Šios išmokos gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamos. Patikrinimo metu nustatyta, kad tokie priedai nepagrįstai mokėti direktoriui ir buhalterei, kurie tikrai tokių darbų nedirbo.
Vilniaus AVMI pastebi, kad viešojo maitinimo sektorius išlieka vienu rizikingiausių pajamų slėpimo ir atlyginimo vokeliuose mokėjimo požiūriu. Atlikę patikrinimą, mokesčių inspektoriai nustatė, kad vienoje Elektrėnų kavinėje, be oficialaus atlyginimo, vienam darbuotojui per dieną nelegaliai mokama 60 litų, iš viso per mėnesį 900 litų apskaitoje nerodomo darbo užmokesčio. Kitoje visuomeninio maitinimo įmonėje - Vilniaus lietuviško maisto restorane - rastas maišelis su praėjusios dienos pajamomis, iš kurių išmokėtas neapskaitytas darbo užmokestis – iš viso apie 4000 litų. Šiuo metu abi maitinimo įmonės tikrinamos, sumos tikslinamos.
„Vokelius“ nustatome įvairias veiklos rūšis vykdančiose įmonėse: visuomeninio maitinimo ir pramogų, statybos, transporto bei internetinių paslaugų. Įmonės įvairaus dydžio, jose dirba nuo 10 iki 30 darbuotojų,“- pabrėžia Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas