Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD karininko žūtis


Pratęstas V.Pociūno mirties aplinkybių tyrimo terminas  
Portalas "Delfi"", 2011 07 01 
Generalinė prokuratūra pratęsė ikiteisminio tyrimo Vytauto Pociūno mirties aplinkybėms nustatyti terminą.
Ikiteisminio tyrimo terminas pratęstas iki šių metų pabaigos, t.y. iki gruodžio 31 dienos, penktadienį pranešė Generalinė prokuratūra. Iki tol buvęs ikiteisminio tyrimo terminas galiojo iki birželio 30 dienos.
Generalinė prokuratūra atsisakė nurodyti, ką pavyko nustatyti atliekant šį ikiteisminį tyrimą, nes šie ikiteisminio tyrimo duomenys negali būti viešinami.
Pasak prokuratūros, atsakymai į teisinės pagalbos prašymą nėra gauti.
Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnas beveik prieš penkerius metus žuvo iškritęs pro viešbučio langą Baltarusijoje. Lietuvos prokurorai anksčiau tvirtino, kad įvyko nelaimingas atsitikimas, bet tyrimas buvo atnaujintas. Jo našlė Liudvika Pociūnienė maždaug prieš metus teigė, kad prokurorų atliktas eksperimentas tik sutvirtino įsitikinimą, jog vyras galėjo būti nužudytas.
"Man tai suteikė pilnesnį įsitikinimą, kad savaiminis iškritimas buvo neįmanomas", - yra sakiusi našlė, susipažinusi su eksperimento rezultatais. Ji apgailestavo, kad tas darbas nebuvo atliktas anksčiau.
2010 metais Generalinė prokuratūra pranešė, kad eksperimento, kuris atliktas vykdant teismo nutartį, metu buvo tikrinama versija dėl V.Pociūno kritimo per langą mechanizmo - ar jis galėjo pats iškristi pro langą. Prokurorai teigė, kad eksperimento rezultatai prokurorams sudaro pagrindą planuoti tolesnį ikiteisminį tyrimą.
Nuo 2010 metų vasario 12 dienos greta kitų versijų tiriama ir galima karininko V.Pociūno nužudymo versija.
Per atnaujinto ikiteisminio tyrimo laikotarpį atliktos specialistų apklausos, pateiktos užduotys atlikti objektų tyrimą, gautos specialistų išvados. Pasak prokurorų, atlikti vaizdo, trasologinis, pluoštinių medžiagų bei informacinių technologijų tyrimai.
V.Pociūnas žuvo Breste 2006 metų rugpjūčio 23 dieną prieštaringomis aplinkybėmis iškritęs pro viešbučio "Inturist" kambario langą. Lietuvos generalinė prokuratūra tada tyrimą baigė išvada, kad įvyko nelaimingas atsitikimas.
Tačiau V.Pociūno artimieji ir visuomeninės organizacijos pasiekė, kad per teismus bylos nagrinėjimas būtų kelis kartus atnaujintas.
Trečią kartą, teismui įpareigojus atnaujinti tyrimą, prokurorai pripažino, kad V.Pociūnas galėjo būti ir nužudytas bei ėmė tirti šią versiją.
Šiuo metu VSD vykdo Vilniaus apygardos administracinio teismo nutartį ir yra sudaręs komisiją, kuri iš naujo nagrinėja našlės prašymą išmokėti kompensaciją už žuvusįjį.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas