Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Teisėjų klano interesai


Po 6 metų teismas nusprendė, kad teisėja A.Šimaitienė padarė nusikaltimą  
Dainius Sinkevičius, Portalas "Delfi"", 2011 07 01 
Nuo pareigų prieš šešerius metus nušalinta Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėja Anželika Šimaitienė sulaukė nepalankaus nuosprendžio – Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad teisėjos veiksmuose buvo nusikaltimo požymių, tačiau jos negalėjo nuteisti, nes seniausiai yra suėję senaties terminai.
Teismo verdiktas gali užkirsti kelią A. Šimaitienei iš Lietuvos valstybės gauti apie 300 tūkst. Lt kompensaciją už priverstinę pravaikštą.
Kaip paskelbė A. Šimaitienės ir teismo posėdžių sekretorės Jolantos Rutkauskienės baudžiamąją bylą išnagrinėjusio Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos teisėja Regina Gaudutienė, teisėja ir sekretorė padarė nusikalstamas veikas, tačiau jų nuteisti negalima, nes suėjo senaties terminai.
Teismo nuosprendis įsiteisėjo nuo jo paskelbimo, tačiau A. Šimaitienė ir J. Rutkauskienė nuosprendį dar galės apskųsti kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, kuris jau du kartus buvo nagrinėjęs nušalintos teisėjos byla.
A. Šimaitienė dar turėjo vilčių dirbti teisėja, nes praėjusių metų birželį Apeliacinis teismas įsiteisėjusiu nuosprendžiu paskelbė, kad teisėja nepadarė nusikalstamų veikų, kuriomis buvo kaltinama. Su tokiu nuosprendžiu jau buvo sutikę prokurorai – generalinis prokuroras Darius Valys net kreipėsi į Seimą, prašydamas atnaujinti teisėjos įgaliojimus.
To paties prezidentės Dalios Grybauskaitės paprašė ir pati A. Šimaitienė, tačiau netrukus jos prašymas buvo nepatenkintas – Generalinė prokuratūra nesėkmingai paprašė teisėjai inicijuoti drausmės bylos iškėlimą, nors senaties terminai jau seniausiai buvo suėję.
Seimas taip pat nusprendė neskubėti ir nebesvarstė generalinio prokuroro prašymo dėl teisėjos įgaliojimų atnaujinimo, o Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT), prašydama panaikinti A. Šimaitienei palankų nuosprendį.
Prokuratūros skundą išnagrinėjusi trijų LAT teisėjų kolegija sudarė net išplėstinę septynių teisėjų kolegiją bylai nagrinėti, o šių metų kovo pabaigoje konstatavo, kad teisėjos bylą Apeliacinis teismas privalo nagrinėti dar kartą iš naujo.
Anksčiau siekę, kad A. Šimaitienei už nusikalstamas veikas, kuriomis ji buvo kaltinama, būtų skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, prokurorai dabar teismo prašė, kad teisėjai byla būtų nutraukta suėjus baudžiamosios atsakomybės patraukimo senaties terminui.
A.Šimaitienė buvo teisiama kartu su posėdžių sekretore J. Rutkauskiene. Jų darbu specialiosios tarnybos susidomėjo po to, kai buvo gautas pranešimas apie dar 2002-aisiais įtartinai greitai išnagrinėtą bylą dėl buto privatizavimo.
Prokurorai įtaria, kad A. Šimaitienės priimtame sprendime buvo įrašytas teismo posėdyje realiai nedalyvavęs asmuo.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas