Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Atlyginimų vokeliuose sindromas


Už atlyginimus vokeliuose vadovui gresia iki 10 m. nelaisvės  
Portalas "Delfi"", 2011 06 01 
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdyba kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame tarptautinius krovinius pervežančios bendrovės direktorius įtariamas pasisavinęs daugiau nei 300 tūkstančių litų ir, apgaulingai tvarkydamas buhalteriją, vairuotojams sumokėjęs beveik 350 tūkstančių litų neoficialius atlyginimus.
Atskleista, kad Kuršėnuose veiklą vykdančios bendrovės 35-erių metų direktorius vairuotojams beveik dvejus metus, 2009–2010 metais, atlyginimus skaičiuodavo ir už krovinių pervežimus į Europos ir Nepriklausomų valstybių sandraugos šalis bendrovės vairuotojams mokėdavo sutartinį įkainį už pravažiuotus kilometrus, tačiau buhalterinės apskaitos dokumentai realiai buvo įforminti kitaip.
Buhalterijoje buvo fiksuojama, kad vairuotojams mokamas minimalus atlyginimas, o didesnę dalį atlygio sudaro dienpinigiai už komandiruotes į užsienio valstybes. FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai paskaičiavo, kad per beveik dvejus metus bendrovės direktorius vairuotojams neoficialiai išmokėjo beveik 350 tūkstančių litų.
Kadangi didesnė dalis atlyginimo vairuotojams buvo mokama kaip dienpinigiai už komandiruotes, iš kurių neskaičiuojami nei gyventojų pajamų mokestis, nei socialinio draudimo įmokos, bendrovės direktorius, tokiu būdu mokėdamas užmokestį, „sutaupė“ daugiau nei 250 tūkstančių litų mokėtinų mokesčių. FNTT tyrėjai nustatė, kad vairuotojams bendrovės vadovas nurodydavo pasirašyti pateiktuose kasos išlaidų orderiuose dėl grynųjų pinigų, vadinamųjų dienpinigių, gavimo, tačiau realiai grynieji pinigai nebuvo mokami.
Atskleista, kad neoficialius atlyginimus bendrovės direktorius mokėdavo ne grynaisiais pinigais, o pervesdavo pinigus į bankuose esančias vairuotojų sąskaitas. Bankiniuose pavedimuose kaip paskirtis būdavo nurodomas ne darbo užmokestis vairuotojams, o dienpinigiai už komandiruotes. Be to, išaiškinta kad 35-erių metų direktorius iš bendrovės kasos nurašė daugiau nei 300 tūkstančių litų, tačiau ne išmokėjo juos, o, kaip įtariama, pasisavino.
Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių miesto apygardos teismui. Bendrovės direktoriui už apgaulingai tvarkytą apskaitą ir pasisavintus daugiau nei 300 tūkstančių litų gresia maksimali bausmė – iki 10 metų laisvės atėmimo.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas