Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Mažeikių naftos gamykla


„WikiLeaks”: sąlygas „Williams" atėjimui į „Mažeikių naftą" D.Grybauskaitė vertino kaip išteklių švaistymą  
Portalas "Delfi"", 2011 03 07 
Prezidentė Dalia Grybauskaitė išteklių švaistymu vadino 1999 metais Lietuvos Vyriausybės sudarytas sąlygas JAV bendrovės „Williams" investicijoms į „Mažeikių naftos" perdirbimo gamyklą, rodo paviešintas JAV diplomatinio susirašinėjimo dokumentas.
„Ji mano, kad investicinės paskatos, kurias A.Kubiliaus Vyriausybė 1999 metais pasiūlė „Williams" (įskaitant mokesčių lengvatas ir sumažintus tarifus naudotis geležinkeliais) buvo nepatogios nuolaidos ir Vyriausybės išteklių švaistymas, kurios nesukūrė sąlygų tvariai investicijai, o tai ilgainiui privedė prie to, kad „Williams" pardavė šią naftos perdirbimo gamyklą Rusijos „Yukos" (pašiurpindamas Lietuvą)", - teigiama pirmadienį paviešintoje JAV diplomatų parengtoje ataskaitoje.
Anot dokumento, kuriame JAV diplomatai Vilniuje vertino pirmąjį D.Grybauskaitės prezidentavimo pusmetį, šalies vadovė šią "nesėkmingą investiciją" minėjo ne viename susitikime su JAV ambasadore Lietuvoje.
1999 metais „Williams International" įsigijo 33 proc. tuometinės "Mažeikių naftos" (dabar – „Orlen Lietuva") akcijų, amerikiečių bendrovei buvo perduotas įmonės valdymas. 2002 metais akcijos parduotos Rusijos „Yukos" kompanijai. Nuo 2006 metų pagrindiniu bendrovės akcininku yra Lenkijos koncernas „PKN Orlen".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas