Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Atlyginimų vokeliuose sindromas


Garsioms firmoms interneto svetaines kūrusioje įmonėje – atlyginimai „vokeliuose“  
Portalas "Delfi"", 2011 02 14 
Vilniaus apskrities mokesčių inspekcija nustatė atvejį, kai bendrovės direktorė iš savo asmeninės sąskaitos apie 223 tūkst. litų išmokėjo darbuotojams kaip neoficialų atlyginimą. Įmonė kūrė interneto svetaines žinomoms Lietuvos firmoms.
Vilniaus mokesčių inspektoriai, patikrinę pasitikėjimo telefonu 1882 gautą informaciją, nustatė „vokelių“ mokėjimo atvejį vienoje sostinės bendrovių, sukūrusioje daugelį žinomų interneto svetainių, teikusioje reklamos, informacinių technologijų ir kompiuterines paslaugas.
Inspekcija įtaria, kad bendrovė taip pat siekė išvengti mokesčių mokėjimo, vadovei mokėdama autorinį atlyginimą ir išmokas už paslaugas, teikiamas turint verslo liudijimą.
Nustatyta, jog direktorė 22 darbuotojams ir įmonėje neįdarbintiesiems iš savo asmeninės sąskaitos pervesdavo neoficialų atlyginimą, mokėjimo paskirtį nurodydama „mokėjimas“ arba „pavedimas“, kiek rečiau - „atlyginimas“ arba „avansas“. Iš viso per dvejus metus „vokeliuose“ išmokėjo apie 223 tūkst. litų.
„Dalis darbuotojų mokesčių inspektoriams patvirtino, kad visi gauti pinigai buvo už dirbtus darbus – pagrindinius ar papildomus - bendrovėje. Tačiau daugelis iš jų neatkreipė dėmesio, kad pinigai buvo mokami iš asmeninės direktorės sąskaitos, - pasakojo Vilniaus AVMI viršininko pavaduotojas Mindaugas Almantas. – Kai kurie apklausti buvę ir esami darbuotojai neslėpė, prieš ateidami į mokesčių inspekciją konsultavęsi su bendrovės direktore. Jie neigia gavę papildomą darbo užmokestį, tvirtina skolinęsi iš direktorės pinigus savo asmeniniams poreikiams, t.y. mašinai remontuoti, atostogoms ir pan. Paskolos sutarčių nesudarė, o skolas grąžino grynaisiais pinigais iki metų pabaigos.“
VMI nustatė, jog direktorei, dirbančiai bendrovėje ketvirčiu etato ir gaunančiai 200 litų atlyginimą, ta pati bendrovė mokėjo ir autorinį atlyginimą, ir atsiskaitydavo už paslaugas, kurias ji suteikė vykdydama individualią veiklą su verslo liudijimu.
Mokesčių inspektoriai aiškinasi, ar įmonė tokiu būdu – mokėdama autorinį atlyginimą ir išmokas už paslaugas pagal verslo liudijimą - nesiekė paslėpti darbo santykių ir išvengti mokestinių prievolių, susijusių su gyventojų pajamų mokesčio, socialinio draudimo bei privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimu.
„Inspekcija neretai nustato, kai nesąžiningos įmonės faktiškai dirbančius įmonės darbuotojus „paverčia“ individualia veikla užsiimančiais verslininkais, - teigė M. Almantas. – Jei gyventojo įmonei teikiamos paslaugos iš esmės atitinka darbo santykius, tai mokesčių administratorius iš tokios veiklos gautas gyventojo pajamas laikys darbo santykių pajamomis. Vadinasi, darbdavys turės įvykdyti visas su tuo susijusias mokestines prievoles.“
Vilniaus AVMI primena, jog gyventojai, susidūrę su nesąžiningu atlyginimų mokėjimu ar kitais mokestiniais pažeidimais, gali skambinti VMI pasitikėjimo telefonu 1882, apie mokestinius pažeidimus galima pranešti užpildžius anketą VMI interneto svetainėje arba pranešti apskrities mokesčių inspekcijos specialistams.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas