Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Skandalai: VSD karininko žūtis


V.Pociūno byla: tyla ir ramybė  
Stasys Gudavičius, Dienraštis "Kauno diena", 2011 01 24 
Nors apie postūmius tiriant buvusio saugumo pulkininko Vytauto Pociūno mirties bylą nieko negirdėti, vienu balsu tvirtinama, kad ji nėra vilkinama ar tyčia stabdoma.
Bijo pakenkti tyrimui
Paklausta, ar buvo kokių nors įvykių, tiriant šią bylą, velionio žmona Liudvika Pociūnienė dienraščiui atsakė teigiamai, tačiau nenorėjo nieko konkretizuoti ir tvirtino, kad tai pakenktų tyrimo eigai. "Labai daug buvo įvykių, visokių postūmių, bet visuomenė nelabai gali ką nors matyti ir nelabai galiu dalytis kokiomis nors žiniomis, nes dabar tikrai pakenkčiau tyrimui", – teigė ji. Nukentėjusioji tikino, kad byla neįstrigusi. "Tikrai ne. Tikra tiesa yra ta, kad tyrimo laukas išsiplėtė, darbo padaugėjo, prokuroras, kuris dirba su ta byla, yra smarkiai apkrautas kitais darbais – visokiomis nužudymo bylomis, kur yra sulaikytieji, kur sėdi žmonės tardymo izoliatoriuose ar kalėjimuose, kur reikia pareikšti kaltinimus. Tai ten yra skubu ir darbo labai daug. O čia kitokia byla – žmogaus juk neprikelsi. Bet įvairių procesinių veiksmų yra imtasi ir dirbama ta linkme", – sakė L.Pociūnienė.
Atsakymai dar negauti
Ji nepatvirtino, ar prokurorai jau yra pareiškę kam nors įtarimus šioje byloje: "Netgi jeigu ką nors ir žinočiau tuo klausimu, nelabai ką galėčiau sakyti. Supraskit mane teisingai." Pasak L.Pociūnienės, Lietuvos teisėsauga jau senokai yra išsiuntusi teisinės pagalbos prašymus Baltarusijai ir kai kurioms kitoms šalims, tačiau vis dar nėra gavusi atsakymų. "Prašymai jau labai seniai išsiųsti, bet jie juda nelabai greitai. Kokioms šalims, be Baltarusijos? Klausiat to, ko negaliu pasakyti. Konkrečiai tai yra ta informacija, kuri domina užsienio žvalgybas", – aiškino nukentėjusioji. Ji nesiėmė prognozuoti, kada byla galėtų būti baigta tirti. "Dėl konkrečių terminų bijočiau ką nors pasakyti. Nes kai tas procesas yra vadinamojoje gyvoje eigoje, jis bet kada gali išsiplėsti. Arba staiga kas nors paaiškės ir tada greitai užsibaigs", – kalbėjo L.Pociūnienė. Jos įsitikinimu, V.Pociūno mirties bylai senatis bent kol kas negresia. "Prieš metus byla buvo perkvalifikuota į nužudymą. Tokiais atvejais trumpų senaties terminų tikrai nėra", – pabrėžė L.Pociūnienė.
"Vyksta kasdienė rutina"
Bylą tiriantis Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis taip pat vengė pateikti kokių nors naujienų. Tačiau jis pripažino, kad esminių pokyčių tiriant bylą nėra. "Pokyčių kokiuose nors procesiniuose sprendimuose nėra, ikiteisminis tyrimas atliekamas toliau. Kaip tyrimą atliekantis pareigūnas daugiau pasakyti tikrai negaliu. Pagal numatytą apimtį atliekami tam tikri darbai, procesiniai veiksmai. Bet procesiniuose sprendimuose jokių esminių pokyčių nėra", – sakė prokuroras. "Dabar tokia tyrimo stadija, kai mes turime gauti visą informaciją, kurios klausėme, ir tada spręsime, kaip elgtis toliau. Nieko tokio naujo neturime, vyksta kasdienė rutina", – pridūrė jis. Paklaustas, kodėl taip ilgai tiriama, A.Urbelis prisiminė vieno Seimo nario teiginį: "Tyrimas yra kaip lazda su dviem galais ir ja prokurorą muša kada patogu – jeigu tyrimas per ilgas, gali būti sakoma, kad jis vilkinamas, o jeigu per greitas, tada būna priekaištų dėl kokybės." Prokuroras tikino, kad procesas nėra vilkinamas ar sustojęs. Jis taip pat sakė, kad bylai bent kol kas negresia senaties terminai. "Jie gali grėsti asmeniui, bet kadangi jokių įtariamųjų nėra, tai ir tie terminai dar negresia", – dėstė A.Urbelis. Vis dėlto A.Urbelis neprognozavo, kada bylos tyrimas galėtų baigtis. Jis atsargiai vylėsi, kad dar šiemet galimi esminiai postūmiai, bet negarantavo, jog taip tikrai bus.
Atnaujintas trečiąkart
Pernai rugsėjį pranešta, kad V.Pociūno mirties bylą tiriantys prokurorai atliko eksperimentą, kuriuo aiškintasi, kaip viešbutyje Baltarusijoje galėjo žūti aukštas Lietuvos saugumo departamento karininkas. V.Pociūnas žuvo 2006 m. neaiškiomis aplinkybėmis iškritęs pro Bresto viešbučio "Inturist" langą. Prokurorai atliko eksperimentą, kuris turėtų parodyti, ar Lietuvos karininkas pro langą galėjo iškristi pats ar buvo išmestas. Bet šio eksperimento rezultatai nepaviešinti, apsiribota formuluote, kad eksperimentas "duoda pagrindo tolesniam tyrimui". V.Pociūno artimieji ir kai kurios visuomeninės organizacijos pasiekė, jog per teismus bylos tyrimas būtų kelis kartus atnaujintas, nes prokurorai ją vis nutraukdavo konstatavę, kad įvyko nelaimingas atsitikimas. Trečią kartą teismui įpareigojus atnaujinti tyrimą, teisėsauga pernai vasarį pripažino, kad V.Pociūnas galėjo būti ir nužudytas bei ėmė tirti šią versiją. Atnaujinus ikiteisminį tyrimą buvo atliktos specialistų apklausos, pateiktos užduotys atlikti objektų tyrimą, gautos kai kurios išvados. Pasak prokurorų, buvo atlikti vaizdo, trasologinis, pluoštinių medžiagų ir informacinių technologijų tyrimai. Tačiau dalies jų rezultatų dar laukiama. Negauta ir tam tikra papildoma medžiaga, svarbi tolesniam bylos tyrimui. Be to, laukiama atsakymų iš užsienio į pateiktus teisinės pagalbos prašymus.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas