Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Sausio 13-osios įvykiai


J.Afanasjevas: žlugus SSRS Rusija tapo dar pavojingesnė  
Portalas "Delfi"", 2011 01 13 
Po Sausio 13-osios Rusijoje kilusi didelė lietuvių kovos už nepriklausomybę palaikymo banga ir toks pat laisvės troškimas greitai dingo, teigia rusų istorikas, Rusijos humanitarinio universiteto įkūrėjas Jurijus Afanasjevas.
Ketvirtadienį per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos 20-mečio minėjimą Seime J.Afanasjevas prisiminė, kaip 1991 metų pradžioje Maskvoje įvyko vienas didžiausių mitingų. Tuomet į Maniežo aikštę ir M.Gorkio gatvę susirinko apie 400 tūkst. žmonių ir skandavo "Laisvę Lietuvai", "Šalin rankas nuo Lietuvos".
"Aš mačiau ir žinau, kad tai buvo nuoširdus proveržis, kilnus susirinkusių žmonių siekis drauge kovoti "už mūsų ir jūsų laisvę". (...) Deja, labai greitai po šių įvykių, šiandieniu masteliu - vos po kelių dienų, ta spontaniška laisvės trokštanti Maskva daugeliui netikėtai užsivėrė", - sakė svečias.
Anot jo, tai galėjo lemti į skirtingas puses nukreipti Lietuvos ir Rusijos istorijos vektoriai.
"Lietuvai buvo lemta grįžti į Europą, o Rusijai, kadangi ji ten niekada nebuvo, reikėjo ateiti iš naujo", - tvirtino J.Afanasjevas.
Jo teigimu, Lietuvoje susidarė kritinė masė visuomenėje ir politiniame elite, kuri jautė būtinybę atkurti europinių vertybių demokratiją, teisę, moralę šalyje.
"Iš čia kyla ir ta nepajudinama laisvės gynėjų tvirtybė ir besąlyginis pasirinkto kurso laikymasis", - kalbėjo rusų istorikas.
Tuo metu Rusijoje valstybės struktūra ir laikinosios konjunktūros formavosi visiškai kitaip, sakė jis.
"1991 metais Rusijoje nebuvo jokios demokratinės revoliucijos. Nebuvo ir jokio perėjimo prie europinių vertybių. O B.Jelcinas, J.Gaidaras ir A.Čiubaisas nebuvo nei liberalai, nei demokratai", - pareiškė J.Afanasjevas.
Pasak jo, žlugus Sovietų Sąjungai Rusija tapo dar mažiau nuspėjama, o dėl to ir labiau pavojinga.
"Bet dar didesnį pavojų ir jai pačiai, ir aplinkiniams kelia dabartinių valdančiųjų bandymai į ateitį įkomponuoti praeities rudimentus. Nei rusiškos sistemos, nei to, kas liko, negalima nei reformuoti, nei modernizuoti. Būtina keisti rusiškos gyvenimo sąrangos paradigmą", - tvirtino jis.
1991 metų sausio 13-osios naktį, kai Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas neatsiliepė į tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio skambučius, Lietuvos pagalbos prašymą išgirdo J.Afanasjevas ir kiti Rusijos demokratai.
J.Afanasjevo ir jo bendražygės Galinos Starovoitovos bei kitų bičiulių įkvėpti sausio 13-osios rytą Maskvoje ir Leningrade į gatves protestuodami išėjo dešimtys tūkstančių rusų, skanduodami "Rusijos garbė - Lietuvos garbė".
J.Afanasjevo dėka tą naktį V.Landsbergiui pavyko susisiekti su Rusijos Federacijos Aukščiausios Tarybos pirmininku Borisu Jelcinu.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas