Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Sausio 13-osios įvykiai


Premjeras: paminklas KGB smogikams Maskvoje - absurdas  
Portalas "Delfi"", 2011 01 13 
Premjeras Andrius Kubilius absurdu vadina prieš kelerius metus Maskvoje pastatytą paminklą specialiųjų KGB dalinių smogikams, tarp jų ir 1991 metais dalyvavusiems operacijose Vilniuje.
"Be abejo, yra absurdas tokie paminklai ir, kaip žinome, Užsienio reikalų ministerija sureagavo specialia nota, nes paminklas Sausio 13-osios žudikams visiškai netelpa į jokius rėmus", - ketvirtadienį Žinių radijui sakė A.Kubilius.
Tačiau jis pažymėjo turįs vilties, kad Rusijos vadovybė ateityje tinkamai įvertins Sausio 13-osios įvykius.
"Aš tik galėčiau pasakyti, kad matau tam tikros dinamikos požymių Rusijos požiūryje į šiek tiek senesnę istoriją, į stalinizmo nusikaltimus, ir tai man teikia vilčių galvoti, kad pamažu mums kantriai kalbantis galima pasiekti, kad Rusijos vadovybė pamatytų savo pareigą tinkamai vertinti ir tai, kas įvyko Sausio 13 dieną", - sakė Vyriausybės vadovas.
Jis sakė praėjusių metų lapkritį parašęs laišką Rusijos premjerui Vladimirui Putinui, kuriame pabrėžė "faktą, kad Rusijos vadovybei sugebėjus tinkamai įvertinti stalinizmo nusikaltimus Katynėje, turime galimybę tikėtis, kad panašiai bus įvertinami ir kiti to paties sovietinio režimo nusikaltimai, tik ne 1941, o 1991 metų".
"Pasiūliau, kad Rusijos vadovybė paskirtų atstovą, su kuriuo mes galėtume apie tai kalbėtis ir sakiau, kad Sausio 13-osios dvidešimtmetis yra tinkama proga Rusijos vadovybei rasti tinkamus atjautos žodžius ir moralinės, ir ne tik moralinės kompensacijos būdus", - pasakojo A.Kubilius.
Jis sakė kol kas negavęs atsakymo raštu iš Maskvos.
"Tai aptarėme ir su Rusijos ambasadoriumi čia Lietuvoje, ir manau, kad toks dialogas šia tema yra prasidėjęs, jis turi toliau tęstis, mes esame kantrūs, matome Rusijos pusėje kai kurių, gal ir nedidelių, žingsnių tinkamesnio istorijos suvokimo link. Aš turiu vilties tikėtis, kad sulauksime ir to, ko mes siekiame", - kalbėjo premjeras.
1991-ųjų sausio 13-ąją sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip 1000 beginklių žmonių. Sovietų kariai tada neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos, kuri 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbė apie atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas