Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Sausio 13-osios įvykiai


A.Medalinskas: paminklas „Alfa“ grupei - skandalas  
Portalas "Delfi"", 2011 01 12 
Žinia apie Maskvoje pastatytą paminklą Sausio 13 – osios smogikams - KGB grupei „Alfa“ išjudino Lietuvos Seimo narius. „Paminklo klausimas, galėtų būti svarstomas Seimo Užsienio reikalų komitete. Taip pat šį klausimą reikėtų iškelti ir Rusijos ambasadoriui Lietuvoje“, - BTV laidoje „Karštas vakaras“ trečiadienio vakarą teigė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Justinas Karosas. „Jeigu šiame paminkle yra paminėta ne tik „Alfa“ grupė, bet ir Vilnius, be abejonės, tai skandalas", - sako politologas ir buvęs Seimo URK pirmininkas Alvydas Medalinskas.
Seimo narys Kęstutis Masiulis, visuomenei paviešinęs faktą apie paminklą Maskvoje, teigia, jog į šią žinią jau operatyviai sureagavo ir Užsienio reikalų ministerija, ir Lietuvos ambasadorius Maskvoje Antanas Vinkus.
„Jis apie paminklą sužinojo iš žiniasklaidos ir mūsų teiravosi pagalbos, kaip surasti tą paminklą. Aš savo ruožtu padėjau susisiekti su tuo žmogumi, kuris atsiuntė paminklo nuotraukas. Tai paprastas pilietis ir manau, kad jeigu valdžios atstovai visada reaguotų taip greitai, pilietiškų iniciatyvų atsirastų ir daugiau“, - įsitikinęs K. Masiulis.
Alvydas Medalinskas laidoje teigė, kad, palyginus su 1991 m., šiandien jėgos kultas Rusijoje – nepalyginamai išpopuliarėjęs. „Po 1991 m. rugpjūčio įvykių Rusijoje pradėjo pastebimai augti specialiosios paskirties būrių idealizavimas. Jų įvaizdis - tai Rusijos Rembo, kurie demonstruoja jėgą, šaudo, nušauna net ir taikius gyventojus, - aiškino A. Medalinskas. - Tai valstybės politika, išryškininti jėgos kultą ir militaristinį požiūrį, rodanti kad - Rusija su yra su muskulais“.
BTV laidoje dalyvavęs MRU docentas Gintaras Aleknonis, prieš dešimtmetį apie „Alfa“ būrį kalbėjusis su tuometiniu SSRS prezidentu M.Gorbačiovu teigė, jog iš tuometinio SSRS vadovo kalbos jautęs jį kalbant apie „Alfa“ vyrus kaip apie didvyrius. Ta istorija su paminklu atspindi didelės dalies Rusijos žmonių nuomonę.
„Man apmaudu, kad toks paminklas yra, tai rodo, kad imperinis mąstymas nenugalėtas. Bet tos istorijos nereiktų painioti su rusų tauta“, - sakė G. Aleknonis.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas