Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


VSD: 12 pažymų lieka įslaptintos dėl atskleidžiamų darbo metodų  
Portalas "Delfi"", 2010 12 01 
12 Valstybės saugumo departamento (VSD) parengtų analitinių pažymų visuomenei nebus paviešintos dėl jose atskleidžiamų darbo metodų, trečiadienį pareiškė departamento generalinis direktorius Gediminas Grina.
Tokie paaiškinimai netenkino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Arvydo Anušausko, kuris pareiškė, kad žaidžiamas žaidimas "dėl formalių dalykų".
A.Anušauskas ir kiti valdantieji konservatoriai siūlė visiškai paviešinti prieš ketverius metus rašytas pažymas, kurios galimai atskleidžia verslo, interesų grupių daromą įtaką politikams ir valstybės tarnautojams. Jose taip pat turėtų būti informacijos apie Rusijos interesus įsigyjant "Mažeikių naftą", naujos koalicijos Seime formavimą.
"Informacija yra sena, tiesiog yra darbo metodai, o metodai išlieka. Metodų negali pamatyti", - žurnalistams sakė G.Grina po NSGK posėdžio.
Paklaustas, kas nuo šiol galės pamatyti minėtas pažymas, G.Grina atsakė: "Faktiškai tie, kas turės interesą temoms, tai reiškia - Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas".
A.Anušauskas po posėdžio žurnalistams siūlė domėtis 2006 metais vykdyto parlamentinio tyrimo dėl VSD veiklos metu paskelbtomis stenogramomis.
"Jeigu jūs perskaitysite stenogramas, viską, ko reikia, jūs ir pamatysite. Šiuo atveju manau, mes žaidžiame žaidimą dėl formalių dalykų, nors pats turinys tiems, kurie norėjo apie tai skelbti, viešumai jau paskelbtas, tai padaryta jau seniai", - kalbėjo A.Anušauskas.
"Šiuo atveju įstatymų niekas nepanaikino, kurie numato, kam galima duoti slaptą informaciją ir kas gali su ja dirbti. Vadinasi formali tvarka, kaip išslaptinama ta medžiaga, lieka. (...) Manęs asmeniškai VSD atsakymas netenkino, bet daugumą komiteto tenkino", - kalbėjo komiteto vadovas.
Pasak A.Anušausko, praėjus ketveriems metams galima tik konstatuoti, kad dalis dokumentų "buvo padėti į stalčių".
"Pasakysiu savo asmeninę nuomonę - jei padėjus į stalčių tyrimas pagal surinktą informaciją nevykdomas iš to negimsta ir bylos. Prokuratūra įvardins tą patį, tyrimas nevykdomas, nes nėra nusikaltimo sudėties - nes niekas nedirbo ties tikslinančiomis detalėmis", - sakė NSGK vadovaujantis konservatorius.
Jis, kad buvo pareikalauta visų, kurie buvo už tai atsakingi, atsakomybės.
Dar praėjusios kadencijos Seimas specialiu nutarimu VSD buvo prašęs pateikti 2006 metų sausio 29 dienos pažymą "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų vasario 13 dienos pažymą "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų kovo 16 dienos pažymą "Dėl pretendentų įsigyti "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų gegužės 11 dienos pažymą "Dėl "Mažeikių naftos" akcijų įsigijimo", 2006 metų rugsėjo 11 dienos pažymą "Dėl Vytauto Naudužo skyrimo ūkio viceministru aplinkybių", 2006 metų birželio 21 dienos pažymą "Dėl naujos koalicijos Seime formavimo", 2006 metų liepos 27 dienos pažymą "Dėl Seimo narės A.Staponkienės", 2006 metų vasario 28 dienos pažymą "Dėl "Lietuvos geležinkelių" liberalizavimo", 2006 metų liepos 28 dienos pažymą "Dėl Seimo nario V.Orechovo", 2006 metų rugsėjo 15 dienos pažymą "Dėl Lietuvos Respublikos garbės konsulo Kipre skyrimo", 2006 metų rugsėjo 15 dienos pažymą "Dėl konflikto Kauno termofikacinėje elektrinėje", 2006 metų spalio mėnesio VSD Antrosios valdybos rengtos pažymą "Dėl verslo grupių įtakos žiniasklaidai".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas