Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


12 VSD pažymų slaptumas sumažintas, bet jos visuomenei nebus prieinamos  
Portalas "Delfi"", 2010 11 24 
Valstybės saugumo departamentas (VSD) apsisprendė sumažinti 12-os analitinių pažymų slaptumą, tačiau visuomenei jos bus neprieinamos.
Dėl pažymų išslaptinimo sprendė speciali VSD komisija, jos darbas užtruko du mėnesius. Rezultatus Seimui žadama pristatyti kitą savaitę, tačiau jau dabar aišku, kad visuomenė nesužinos, kas pažymose parašyta apie įtakingų valdininkų įtartinus ryšius.
"Komisija įvertino visas pažymas. Buvo peržiūrėti įvairūs įstatymai - tiek paslapčių, tiek vidiniai dokumentai ir, kur buvo įmanoma, ten buvo įslaptinimo žyma nuleista, kur nebuvo pagrindo, (nuspręsta) laikyti aukštesnę", - sakė VSD vadovas Gediminas Grina.
Išslaptinti pažymas buvo prašiusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir premjeras Andrius Kubilius. Parlamento vadovė nekomentavo, ar ją tenkina tik pažymų slaptumo sumažinimas.
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas Arvydas Anušauskas sako, kad sumažinus pažymų slaptumą, jose esanti informacija vis dėlto sklis lengviau.
"Kalbėti, kad išeina į viešumą, tai to neteigčiau, bet, matyt, kažkokia dalis gali", - tvirtino NSGK vadovas.
VSD direktorius sako, kad net ir sumažinus slaptumą, su pažymose esančia informacija galės susipažinti ne visi Seimo nariai.
"Tai tas žmogus, kuris priima sprendimus remiantis tokia pažyma, jis turi teisę susipažinti. Aišku, būtina sąlyga - jis turi turėti leidimą dirbti su įslaptinta informacija (...) O jei žmogus nepriiminėja sprendimo tos informacijos pagrindu, tai reiškia, jam nebūtina žinoti", - kalbėjo G.Grina.
Dar praėjusios kadencijos Seimas specialiu nutarimu VSD buvo prašęs pateikti 2006 metų sausio 29 dienos pažymą "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų vasario 13 dienos pažymą "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų kovo 16 dienos pažymą "Dėl pretendentų įsigyti "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų gegužės 11 dienos pažymą "Dėl "Mažeikių naftos" akcijų įsigijimo", 2006 metų rugsėjo 11 dienos pažymą "Dėl Vytauto Naudužo skyrimo ūkio viceministru aplinkybių", 2006 metų birželio 21 dienos pažymą "Dėl naujos koalicijos Seime formavimo", 2006 metų liepos 27 dienos pažymą "Dėl Seimo narės A.Staponkienės", 2006 metų vasario 28 dienos pažymą "Dėl "Lietuvos geležinkelių" liberalizavimo", 2006 metų liepos 28 dienos pažymą "Dėl Seimo nario V.Orechovo", 2006 metų rugsėjo 15 dienos pažymą "Dėl Lietuvos Respublikos garbės konsulo Kipre skyrimo", 2006 metų rugsėjo 15 dienos pažymą "Dėl konflikto Kauno termofikacinėje elektrinėje", 2006 metų spalio mėnesio VSD Antrosios valdybos rengtos pažymą "Dėl verslo grupių įtakos žiniasklaidai".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas