Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


Dvylika slaptų pažymų, popieriais lakstančių 
Jurgis Jurgelis, Portalas "Delfi"", 2010 09 01 
Ar tas VSD pažymas slaptinsim, ar neslaptinsim, ar krosnį su jomis prakursim, ar kaip nors kitaip panaudosime – jos jau suvaidino savo esminį vaidmenį šalies visuomeniniame politiniame gyvenime ir nuvertėjo.
Ketveri metai politinių kalbų, aistrų ir savireklamos. Prieš pažymų skandalą nublankdavo mokesčiai, nedarbas, emigracija, mokinių skaičiaus mažėjimas, protų nutekėjimas ir t. t. Be kita ko, mokesčių problema buvo išspręsta per naktį, pažymų problemai prireikė kelerių metų.
Tik Kauno pedofilija ir rugpjūčio škvalas, nunešę aštuonias gyvybes ir šiferinius Dzūkijos kaimų stogus, nustelbė pažymų skandalą. Pagaliau Seimas gavo slaptas pažymas, kurių turinį kas norėjo, tas žinojo. Bet ką tai reiškia „žinoti“? Reikia liesti pažymas savo pirštais, skaityti savo akim!
Vienas Seimo narys (iš pozicijos) pažymoms skaityti pasirinko nakties laiką. Skaitydamas susinervino, nebegalėjo užmigti. Rytą apie tai painformavo žiniasklaidą. Anot jo, pažymose paminėti asmenys (kurie jau numirę) turėtų vartytis karstuose. Išvada – reikia atnaujinti tyrimus pagal tas pažymas.
O kitas Seimo narys (iš opozicijos) perskaitė ir visiškai nesusijaudino. Jis pasakė, kad pažymose išdėstytos pranašystės neišsipildė. Todėl pagal tas pažymas atnaujinti tyrimus nėra reikalo nė per nago juodymą.
Trečias seimūnas perskaitė ir pasakė, kad Valstybės saugumo departamentą (VSD) reikia daugiau, giliau, plačiau kontroliuoti. O pažymas reikėjo gauti prieš ketverius metus. Dabar pavėluota.
Seimo NSGK pirmininkas pasakė, kad jis irgi nenustebo perskaitęs, nes įdomesnių dalykų yra skaitęs, ir tarė, kad reikia palaukti, kol susirinks po atostogų visas Seimas, kuris ir nuspręs, ką toliau daryti. Bet kitą dieną pasakė, kad viso Seimo neverta laukti (jis nieko nenusprendžia). Pažymas reikia kuo greičiau išslaptinti.
Vyriausybės vadovas pareiškė, jog visuomenė turi žinoti, kodėl ketverius metus buvo taip emocingai diskutuojama apie pažymas per Seimo tyrimus ir kitur. Žmonės turi teisę žinoti, ką išdarinėjo monopolistai, formuojant šalies valdžią. Todėl pažymas reikia išslaptinti. Ir taip padėti tašką praeičiai.
O štai prezidentė visai nureikšmino pažymų. Ji sakė, kad informacija yra gerokai pasenusi, pavardės, kurios ten minimos, minėtos žiniasklaidoje jau seniai. „Žinau pažymų analitinę kokybę, tai tirti tų pažymų pagrindu ir kažką ištirti būtų sunkoka“.
Kokias galime padaryti išvadas iš pažymų epopėjos?
Seimas negebėjo ir negeba kontroliuoti VSD. Seimo nariai tik kalba ir kalba, kad reikia tobulinti VSD kontrolę. Bet kaip tobulinti – nežino ir nelabai stengiasi ką nors sužinoti bei padaryti.
Seimui prireikė beveik ketverių metų elementariam dokumentui parengti – kokia tvarka slapta medžiaga iš VSD gali būti perduota Seimui.
Tuos ketverius metus Seimas reikalavo perduoti pažymas „be tvarkos“, gąsdino VSD direktorius ir kėlė daug triukšmo. Bet kai parengė dokumentų perdavimo tvarką, tai gavo pažymas be jokio triukšmo.
Jei tose pažymose yra/buvo svarbi informacija, tai ji per ketverius metus moraliai paseno ir pažymos tapo popieriais (prisiminimais). Tad Seimas turi teisę kaltinti save, kad laiku ta medžiaga nepasinaudota. Bet Seimas savo klaidų neanalizuoja ir išvadų nedaro.
Žmonėms tos pažymos jau nusibodo. Ant jų (pažymų) politikai politinio kapitalo nebesukraus. Tai liūdna. Bet yra ir gerų naujienų.
Šį rudenį Seimo narių politinis kapitalas gali gerai užderėti televizijos šou projektuose „su manim šok“ , „su žvaigžde dainuok“ , „keliauk, išdykauk, pramogauk ir kvailiok“.
Nuoširdžiai Seimui (ir tautai) – nerūpestingos, linksmos, žaismingos 2010 metų rudens sesijos!

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas