Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


G.Kirkilas: išslaptinant 12 pažymų norima susilpninti VSD 
Portalas "Delfi"", 2010 09 01 
Valstybės saugumo departamento (VSD) Seimui pateiktų vadinamųjų 12 pažymų paviešinimas gali dar labiau susilpninti VSD, teigia buvęs premjeras socialdemokratas Gediminas Kirkilas.
"Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) užsiima parlamentine kontrole, jis gavo tas pažymas, to ir užtenka. Išslaptinti jas siūloma nebent norint dar labiau susilpninti mūsų VSD, kad operatyviniai darbuotojai nustotų dirbti", - BNS sakė NSGK narys G.Kirkilas.
Tokią iniciatyvą jis pavadino valdančiosios koalicijos populizmu. "Ekonomikos valdyti nesugeba, tai užsiima populizmu", - teigė ekspremjeras.
Jis priminė, kad šias 12 VSD analitinių pažymų jau vertino Generalinė prokuratūra ir nerado ten pagrindo pradėti ikiteisminiams tyrimams.
Neoficialiomis žiniomis, kai kuriose maždaug prieš ketverius metus rašytose pažymose kalbama apie G.Kirkilo Vyriausybės formavimą ir veiklą.
Seimo pirmininkė konservatorė Irena Degutienė praėjusią savaitę kreipėsi į VSD generalinį direktorių Gediminą Griną dėl galimo 12 Seimui pateiktų analitinių pažymų išslaptinimo.
Rašte VSD vadovui parlamento vadovė pabrėžė, kad nėra susipažinusi su Seimo NSGK pateiktomis pažymomis, tačiau savo prašymą I.Degutienė grindžia NSGK pirmininko Arvydo Anušausko prašymu ir Valstybės ir tarnybos paslapčių nuostatomis. Anot A.Anušausko, "kyla pagrįstų abejonių dėl šių dokumentų įslaptinimo tikslingumo".
Pagal įstatymus, panaikinti dokumentų prieinamumą ribojančius grifus teisę turi ta institucija, kuri juos uždėjo, šiuo atveju - VSD.
Paviešinti pažymas ragina ir premjeras Andrius Kubilius, kuris sako, kad tai būtų atsisveikinimas su neskaidria praeitimi.
NSGK 2006 metais atlikdamas VSD veiklos tyrimą pareikalavo, kad departamentas jiems pateiktų 12 analitinių pažymų, galimai atskleidžiančių verslo, interesų grupių daromą įtaką politikams ir valstybės tarnautojams. Jose taip pat turėtų būti informacijos apie Rusijos interesus įsigyjant "Mažeikių naftą".
Buvę VSD vadovai pažymas pateikti atsisakė, motyvuodami galiojančiais teisės aktais. Dabar teigiama, kad pažymų pateikimui kelią atvėrė Operatyvinės veiklos įstatymo pataisos.
Seimas specialiu nutarimu VSD buvo prašęs pateikti 2006 metų sausio 29 dienos pažymą "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų vasario 13 dienos pažymą "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų kovo 16 dienos pažymą "Dėl pretendentų įsigyti "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų gegužės 11 dienos pažymą "Dėl "Mažeikių naftos" akcijų įsigijimo", 2006 metų rugsėjo 11 dienos pažymą "Dėl Vytauto Naudužo skyrimo ūkio viceministru aplinkybių", 2006 metų birželio 21 dienos pažymą "Dėl naujos koalicijos Seime formavimo", 2006 metų liepos 27 dienos pažymą "Dėl Seimo narės A.Staponkienės", 2006 metų vasario 28 dienos pažymą "Dėl "Lietuvos geležinkelių" liberalizavimo", 2006 metų liepos 28 dienos pažymą "Dėl Seimo nario V.Orechovo", 2006 metų rugsėjo 15 dienos pažymą "Dėl Lietuvos Respublikos garbės konsulo Kipre skyrimo", 2006 metų rugsėjo 15 dienos pažymą "Dėl konflikto Kauno termofikacinėje elektrinėje", 2006 metų spalio mėnesio VSD Antrosios valdybos rengtos pažymą "Dėl verslo grupių įtakos žiniasklaidai".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas