Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kauno valdininkų interesai


Kaune įsiplieskė merų karas 
Saulius Tvirbutas, „Valstiečių laikraštis“, DELFI, 2010 08 18 
Tarp dabartinio mero A.Kupčinsko ir praėjusios kadencijos vadovo A.Garbaravičiaus įsiplieskė žodžių karas, į kurį jau įtraukta ir teisėsauga.
Kelerius metus tarp Kauno mero Tėvynės sąjungos nario Andriaus Kupčinsko ir praėjusios kadencijos miesto vadovo, dabar miesto tarybos opozicijoje esančio liberalcentristo Arvydo Garbaravičiaus trukusi konfrontacija išsirutuliojo iki rimtų kaltinimų ir grasinimų teismais.
Buvusio mero iniciatyva pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo tarybos posėdžių dokumentų klastojimo. A.Kupčinskas savo ruožtu oponentą kaltina šmeižtu ir jau parašė dėl to pareiškimą prokuratūrai. Abu politikai neigia kariaujantys tarpusavyje ir vienas kitą kaltina šio karo provokavimu.
Kaltina klastojimu
A.Garbaravičius kartu su kitais opozicijoje esančiais tarybos nariais kaltina A.Kupčinską dokumentų klastojimu balsuojant dėl Kauno Raudonojo Kryžiaus ir 2-osios klinikinės ligoninės sujungimo. Pasak jų, pavasarį vykstant vardiniam balsavimui dėl šio sprendimo vienas iš Tėvynės sąjungos atstovų Gediminas Žukauskas balsu pasisakė „prieš“, tačiau tarybos posėdžiui pirmininkaujantis A.Kupčinskas neva priskyręs politiko balsą prie pritariančiųjų. Taip minimalia balsų persvara nutarimo projektas buvo patvirtintas.
Antstolis Marekas Petrovskis faktinių aplinkybių konstatavimo protokole teigia, kad neigiama tarybos nario pozicija užfiksuota posėdį stebėjusio 2-osios klinikinės ligoninės direktoriaus Tautvydo Jankausko mobiliojo telefono filmavimo kamera. T.Jankauskas visada kategoriškai prieštaravo ligoninių sujungimui.
Tarybos sprendimą A.Garbaravičius su bendraminčiais apskundė teismui ir dar kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą A.Kupčinsko atžvilgiu dėl balsavimo protokolo klastojimo. Šiuo metu, kol vyksta teismo ir prokuratūros tyrimai, ligoninių sujungimo procesas sustabdytas.
Tikina esąs nuolat šmeižiamas
„Jokio karo nėra ir aš asmeniškai nekonfrontuoju su A.Kupčinsku, tegul jis tik dirba, o ne mala liežuviu, – tikino A.Garbaravičius. – Tačiau jo elgesys šmeižiant mane ir mano šeimą, taip pat priimant žalingus miestui sprendimus peržengia visas ribas. Aš kalbu faktais ir pateikiu dokumentus, o A.Kupčinskas tik lieja emocijas.“ A.Garbaravičius teigia, kad jo kaltinimai merui balsavimo protokolo klastojimu yra pagrįsti. „Posėdžio metu vykęs balsavimas yra užfiksuotas ir įdėtas į svetainę „Youtube“, visi gali tai pamatyti“, – kalbėjo jis.
Buvęs meras taip pat įsitikinęs, kad A.Kupčinskas asmeniškai davė nurodymus savo pavaldiniams rašinėti neigiamus komentarus interneto naujienų svetainėse, kur tik pasirodo informacija apie A.Garbaravičių. „Tai vyksta jau ne vienus metus, esu kaltinamas nebūtais dalykais, – piktinosi politikas. – Šis meras visur vadovaujasi melu ir duomenų slėpimu.“
Dėl komentarų internete A.Garbaravičius kreipėsi į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Jo pareigūnai nustatė, kad daug neigiamų komentarų apie buvusį merą iš tiesų parašoma iš Kauno savivaldybės serverio. „Paprašiau A.Kupčinsko išsiaiškinti, iš kurio kompiuterio tai daroma, bet jis mane ignoruoja“, – skėsteli rankomis politikas.
Meras irgi ketina bylinėtis
„Aš visiškai neturiu noro kariauti, tiesiog A.Garbaravičius siekia atkreipti į save dėmesį prieš rinkimus“, – tikino A.Kupčinskas.
Meras kategoriškai paneigė organizavęs neigiamų komentarų apie A.Garbaravičių rašinėjimą internete. „Tai visiška nesąmonė, aš pats niekada nekreipiu dėmesio į komentarus apie save, nes juos rašantieji yra anonimai, norintys suformuoti neva visuotinę nuomonę“, – tikino meras.
A.Kupčinskas nesutinka ir su kaltinimais dokumentų klastojimu. „Vykdome Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotą ligoninių restruktūrizaciją, o tam tikri klanai to nenori, nes bijo prarasti kėdes, – aiškino jis. – Tam pasitelkiamos netgi juodosios technologijos ir bandoma įteigti, kad politikai balsavo kitaip.“
Neseniai meras taip pat nusprendė kreiptis į prokurorus prašydamas iškelti bylą A.Garbaravičiui dėl šmeižto. „Mesti kaltinimai dėl dokumentų klastojimo kelia grėsmę mano reputacijai, todėl šį kartą nusprendžiau netylėti“, – sakė A.Kupčinskas.
Komentatrai
Apsikeitė vaidmenimis
Algis Krupavičius, politologas
Konfrontacija tarp A.Kupčinsko ir A.Garbaravičiaus prasidėjo praėjusios kadencijos pabaigoje. Tada opozicijoje buvęs A.Kupčinskas labai aktyviai kritikavo miestą valdžiusį A.Garbaravičių. Tai davė gerų dividendų konservatoriams ir jie laimėjo rinkimus, o meru tapo aktyviausias buvusios valdžios kritikas A.Kupčinskas. Dabar istorija kartojasi, tik pasikeitė vaidmenys: šį kartą itin aktyviai vadovą kritikuoja buvęs meras.
Abu elgiasi vaikiškai
Vasilijus Popovas, Vyriausybės atstovas Kaune
Mano nuomone, abiejų politikų kova yra vaikiška. Nežinau, kas įvyko per ankstesnę kadenciją, kai A.Kupčinskas buvo mero A.Garbaravičiaus patarėju, o vėliau tapo jo aktyviu oponentu, tačiau dabartiniai jų apsižodžiavimai panašūs į asmeninius nesutarimus. Manau, kad A.Garbaravičius pernelyg dažnai elgiasi taip, lyg siektų revanšo prieš A.Kupčinską.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas