Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


Kam naudingi skandalai?


Sąmokslai valdžios olimpe  
Mindaugas Pliauga, Portalas "Delfi", 2006 05 19 
Lietuva išgyvena kol kas nedidelę valdžios krizę, kuri bet kuriuo momentu gali peraugti į gilią politinę krizę. Vykstantys pasikeitimai valdžioje dėsningi.
Darbo partijoje įvyko tai, kas turėjo įvykti. Manau, jos skilimas neįvyko be pagalbos iš šalies. Darbo partijos skilimu buvo suinteresuotos daugelis parlamentinių partijų. Jų indėlis į Darbo partijos skilimą nemenkas.
Manau, Darbo partijos vadovas V.Uspaskichas ir jo bendražygiai įžūliai reikalavo postų ne tik savo interesams, bet ir taip bandė vilioti nusivylusius kolegas dėl per mažos įtakos valdančiojoje koalicijoje.
Socialdemokratai visuose šiuose įvykiuose laikėsi išties solidžiai ir žaidė žaidimą gerai žinodami Darbo partijoje vykstančius procesus, o galbūt ir derybas vedė su atskilti besiruošiančiais „darbiečiais“.
Todėl pasitraukus socialliberalams įvyko V.Uspaskicho triumfas, o atskilus V.Muntiano bendražygiams, įvyko jo tragedija. Čia svarbu pasirinktas atskilti laikas.
Skilimas įvyko tada, kada V.Uspaskichas neturėjo jokios manevro laisvės. Jis, mano manymu, susidariusių aplinkybių auka, o dar neseniai atrodė jos valdovas.
Mane asmeniškai stebina mūsų politikų sugalvoti sąmokslai. Kiekviena politinė partija juos kuria ir prigalvoja jų išties gudrių. Bet dar labiau stebina, kad tie sugalvoti sąmokslai supriešina juos visus, bet nesuardo politinės sistemos. Kartais atrodo, kad be sąmokslų negali veikti dabartinė politinė sistema.
Socialliberalų pasitraukimas nebuvo sklandus, kokio tikėjosi partijos vadovybė. Pakviesti į socialliberalų partiją ministrai tinkamai neįsiliejo į partijos gretas, todėl liko nepatikimi ir besiblaškantys tarp dabartinių galingųjų.
Jiems partijos interesai mažai terūpi, nes jie atėjo į partiją vien dėl asmeninio intereso ir išskaičiavimo, ir lengvai gali išeiti ar įsilieti į kitą partiją dėl tų pačių priežasčių. Todėl partijos pozicijos po pasitraukimo iš valdančiosios daugumos susilpnėjo, o po ministrų poelgių dar labiau tampa nepalanki.
Valstiečių liaudininkų partija turi negausią frakciją Seime, kuri, atrodo, irgi sunkiai atlaiko išbandymą valdžia. Nepaisant dramatiškų pasikeitimų valdančiojoje koalicijoje ir negausios frakcijos ji atrodo gana solidžiai ir turėtų nemenkai pagerinti savo pozicijas valdančiojoje koalicijoje.
Dabartiniu momentu nepaprastai gerai atrodo socialdemokratų pozicijos. Jie gerai žaidžia rizikingą žaidimą, jų pozicijos išlieka tvirtos ir netgi toliau tvirtėja. Socialdemokratai dabartinės koalicijos galios centras. Jie sumaniai sprendžia V.Uspaskicho problemą. Partija yra gana vieninga ir tai drįsčiau teigti yra jų pergalių pamatas.

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas