Politinės technologijos

Interesų technologijos

Skandalų technologijos

Reklaminės technologijos

Gandai ir intrigos

Informaciniai karai

Žvilgsnis į žiniasklaidą

Žurnalistų ir leidėjų teismai

Žiniasklaidos sukelti skandalai


VSD intrigos ir Seimo pozicija


Garsiosios VSD pažymos taip ir liks paslaptingos? 
Portalas "Delfi"", 2010 07 21 
Seimas tikisi iki rudens pagaliau gauti ketverius metus "medžiotas" pagarsėjusias Valstybės saugumo departamento (VSD) operatyvines pažymas. Tačiau jos nebus paviešintos. Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę pasirašė Seimo priimtas Operatyvinės veiklos įstatymo pataisas. Netrukus jos bus paskelbtos "Valstybės žiniose" ir įsigalios.
Priimtais pakeitimais numatyta, kad "operatyvinė informacija galės būti teikiama valstybės vadovams ir operatyvinę veiklą kontroliuojančioms valstybės institucijoms ar asmenims, tačiau tik pagal jų rašytinį motyvuotą prašymą ir tik tuomet, kai jų pareigoms atlikti nepakanka kitos įslaptintos informacijos, parengtos operatyvinės informacijos pagrindu".
Tokia įstatymo formuluotė pagaliau leis VSD oficialiai perduoti Seimui jau beveik ketverius metus reikalaujamas dvylika operatyvinių pažymų apie verslo įtaką politikams, diplomatams ir žiniasklaidai. Kita vertus, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas teigė, kad naujojo įstatymo formuluotė išliko gana griežta kai kurių operatyvinių duomenų atžvilgiu. Todėl VSD, prieš pateikdama reikalaujamas pažymas, turės iš jų pašalinti bet kokias nuorodas į operatyvinius šaltinius ir į kitą informaciją, kurią reikia apsaugoti, kad nepatektų netgi tų pažymų skaitytojams.
Pasak A.Anušausko, su VSD yra sutarta, kad per kelias artimiausias savaites Seimo reikalaujamos pažymos bus tinkamai sutvarkytos ir pateiktos. "Iki Seimo rudens sesijos, kuri prasidės rugsėjo 10 d., tai tikrai žadama padaryti", – tvirtino komiteto vadovas.
VSD iki šiol nepateikė Seimui 2006 m. sausio 29 d. pažymos "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 m. vasario 13 d. pažymos "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 m. kovo 16 d. pažymos "Dėl pretendentų įsigyti "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 m. gegužės 11 d. pažymos "Dėl "Mažeikių naftos" akcijų įsigijimo". Nepateikta ir 2006 m. rugsėjo 11 d. pažyma "Dėl Vytauto Naudužo skyrimo ūkio viceministru aplinkybių", 2006 m. birželio 21 d. pažyma "Dėl naujos koalicijos Seime formavimo", 2006 m. liepos 27 d. pažyma "Dėl Seimo narės Aldonos Staponkienės", 2006 m. vasario 28 d. pažyma "Dėl "Lietuvos geležinkelių" liberalizavimo", 2006 m. liepos 28 d. pažyma "Dėl Seimo nario Vladimiro Orechovo", 2006 m. rugsėjo 15 d. pažyma "Dėl Lietuvos Respublikos garbės konsulo Kipre skyrimo", 2006 m. rugsėjo 15 d. pažyma "Dėl konflikto Kauno termofikacinėje elektrinėje", 2006 m. spalį VSD Antrosios valdybos rengta pažyma "Dėl verslo grupių įtakos žiniasklaidai".

Tinklapio adresai: mediabv.eu
mediabv.lt | mediaclub.lt | ivaizdis.lt |
Į pagrindinį A.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informacijąA.Lukašenka: dėl švedų „pliušinių meškiukų“ akcijos Lietuvai „maža nepasirodys“ Lenkijos URM leidinys „lietuvių okupacija“ Vilniaus krašte Laukiame papildymų su politikų citatomis ir anekdotais Pastebėjus netikslumus, siųskite pataisymus ar informaciją
© Baltijos media centras transportas | transporter | keliai ir tiltai | meridian | eLibrary.lt | fondas